62 هزار دانش‌آموز کاشانی آغاز سال تحصیلی را جشن گرفتند

مدیر آموزش و پرورش کاشان از نواخته شدن زنگ مهر در ۳۷۱ واحد آموزشی اشهرستان در نخستین روز مهرماه همزمان با سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ حسین مقنی، اظهار کرد: امسال از مجموع62 هزار دانش‌آموز شهرستان، 35  هزار نفر دانش‌آموز مدارس ابتدایی، 14هزار نفر در مدارس متوسطه اول و 12 هزار نفر در دبیرستان متوسطه دوم و هنرستان‌های فنی به امر تحصیل مشغول خواهند شد.

وی افزود: اول مهر به مثابه نوروز تعلیم و تربیت است و بر این اساس متولیان نظام آموزشی، ۸۵۶ کلاس ابتدایی، ۴۸۰ کلاس دبیرستان‌های متوسطه اول و ۲۶۷ کلاس مدرسه‌های متوسطه دوم را برای ورود شوق‌انگیز دانش‌آموزان در روز نخست مهرماه ساماندهی کرده‌اند.

مدیر آموزش و پرورش کاشان با اشاره به کمبود ۷۰۰ معلم در شهرستان کاشان، تصریح کرد: برای جبران بخشی از کسری معلم نزدیک به پنج هزار ساعت نیروی حق‌التدریسی و 100 نفر از فرهنگیان بازنشسته و سرباز معلم به کار گرفته شد تا در اول مهر، هیچ کلاسی بدون معلم نباشد.

مقنی با تجلیل از نیکوکاران مدرسه‌ساز گفت: اگر آن‌ها آموزش و پرورش را یاری نمی‌کردند، امروز علاوه بر کمبود نیروی انسانی با کمبود فضای آموزشی نیز روبرو بودیم.

وی با اشاره به توسعه مراکز پیش دبستانی، افزود: در سال تحصیلی جدید بیش از یک هزار و 500 کودک به پیش دبستانی وارد شده تا آموزش‌های پایه را فرا بگیرند.

مقنی‌ تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید شش واحد آموزشی و پنج سالن ورزشی و اجتماعات به بهره‌برداری می‌رسد، همچنین نیکوکاران شهرستان تا کنون برای بازسازی واحدهای آموزشی ۲۳۵  میلیارد ریال کمک کرده‌اند./

 

منبع:ایسنا

همچنین ببینید

برگزاری امتحانات نهایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/خانواده‌ها نگران نباشند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ علیرضا کمرئی با اشاره به برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی اظهار …