6 هزار نوآموز و دانش‌آموز در مدارس قرآنی تحصیل می‌کنند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ امین حاج‌محمدی در حاشیه برگزاری رقابت‌های قرآن و عترت در اردبیل، اظهار کرد: هیجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت همزمان با سراسر کشور در دو نوبت و با شرکت 2 هزار و 600 نفر از خواهران و برادران در حال برگزاری است.

وی خاطرنشان کرد: دارالقرآن‌الکریم استان یکی از مجموعه‌های موفق در عرصه فعالیت‌های قرآنی است که از سال 84 در حوزه آموزشی و پرورشی فعالیت خود را با اخذ مجوز از آموزش و پرورش آغاز کرده است.

معاون امور مدارس دارالقرآن استان اردبیل مجوز دارالقرآن را در تاسیس مراکز پیش‌دبستانی و مدارس ابتدائی و متوسطه دوره اول و دوم یادآور شد و افزود: در حالی 14 سال از فعالیت این مجموعه در اردبیل می‌گذرد که در حال حاضر 11 باب مرکز پیش‌دبستانی و مدرسه در اردبیل با محوریت فعالیت‌های قرآنی در حوزه تعلیم و تربیت فعال هستند.

حاج‌محمدی بیان کرد: در اردبیل چهار مرکز پیش دبستانی با نام‌های مهدالرضا و مهدالجواد و با جذب 6 هزار نوآموز فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه در دوره ابتدایی دو مدرسه پسرانه و یک مدرسه دخترانه با یک هزار و 200 دانش‌آموز مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: در مقطع متوسطه دوره اول دو مدرسه با 600 دانش‌آموز و مقطع دوم متوسطه اعم از دخترانه و پسرانه دو مدرسه با 300 نفر دانش‌آموز به نسل آینده خدمات ارائه می‌کنند.

معاون امور مدارس دارالقرآن استان اردبیل اضافه کرد: ما افتخار می‌کنیم که متولی تعلیم و تربیت دو هزار و 500 کودک، نوجوان و جوان در عرصه تعلیم و تربیت هستیم و مدارس ما به نام‌های ائمه اطهار و با عناوین مهدالرضا، مهدالجواد و راهیان صادق نامگذاری شده است.

حاج‌محمدی گفت: همکاران ما در این چهار دوره تحصیلی به تعداد 300 نفر به صورت نیروهای رسمی و قراردادی با ما همکاری دارند که سعی می‌کنیم در کنار فعالیت‌های آموزش رسمی در مدارس دو الی 6 ساعت فوق برنامه قرآنی را نیز برای دانش‌آموزان برگزار کنیم.

وی این فوق برنامه‌ها را در مقطع پیش دبستانی حفظ 14 سوره کوچک قرآن اعلام کرد و افزود: در دوره ابتدایی حفظ مفاهیم قرآن در قالب کتاب‌های گام‌های اول تا ششم برای 6 پایه تحصیلی ابتدایی در نظر گرفته شده است.

معاون امور مدارس دارالقرآن استان اردبیل اظهار کرد: در مقطع متوسطه دوره اول کتاب سه جلدی علامه به صورت جزوه در سه جلد یک، دو و سه برای تدریس در اختیار همکاران است تا نوجوانان را با مفاهیم قرآنی بیشتر آموزش دهند.

حاج‌محمدی خاطرنشان کرد: در دوره متوسطه دوم نیز تفسیر موضوعی قرآن مدنظر است که از بین تفاسیر قرآن بخشی از کتاب اخلاق در قرآن آیت‌الله مکارم شیرازی انتخاب شده تا دانش‌آموزان مقطع متوسطه ما بتوانند با مفاهیم آن آشنا شوند.

وی در پایان گفت: امیدواریم با این فعالیت‌ها و انجام مسئولیت سنگین تربیت نسل آینده بتوانیم یک جامعه طاهر قرآنی را با انسان‌های شایسته و قابل تحسین شاهد باشیم./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

دانش آموز آذرشهری تهدید دوران کرونایی را به فرصت تبدیل کرد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل …