خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۶ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : Sunday - 7 August - 2022
4

۴۰۰۰دانش آموز دبستانی مناطق محروم در دوره های جبرانی تابستانه

  • 05 مرداد 1400 - 8:30
۴۰۰۰دانش آموز دبستانی مناطق محروم در دوره های جبرانی تابستانه

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت:۴ هزار دانش‌آموز ساکن مناطق محروم و حاشیه شهرهای استان برای استفاده از دوره جبرانی تابستان کلاس‌بندی شدند. به گزارش خبر گزاری ایچنا، محمد محمدی گفت: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین آموزش و پرورش، بسیج دانشجویی و دانشگاه فرهنگیان دوره جبرانی برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی برگزار […]

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت:۴ هزار دانش‌آموز ساکن مناطق محروم و حاشیه شهرهای استان برای استفاده از دوره جبرانی تابستان کلاس‌بندی شدند.

به گزارش خبر گزاری ایچنا، محمد محمدی گفت: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین آموزش و پرورش، بسیج دانشجویی و دانشگاه فرهنگیان دوره جبرانی برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی برگزار می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری افزود: تعداد ۵۰۰ معلم که ۳۵۰ نفر از آن‌ها دانشجوی فرهنگی و مابقی معلم بسیجی هستند در این طرح شرکت کرده‌اند.

وی اظهار داشت: تعداد ۴ هزار دانش‌آموز در مناطق محروم لردگان، خانمیرزا، فلارد، اردل، میانکوه، منطقه عشایری کوهرنگ، حاشیه شهر شهرکرد، شهرک الهیه بروجن و منظریه کلاس‌بندی شده‌اند که این کلاس‌ها تماما به صورت رایگان برگزار می‌شود.

محمدی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان دبستانی که در امتحانات خردادماه نمره قابل قبول را کسب نکرده‌اند در این دوره شرکت می‌کنند و این کلاس‌های جبرانی تا هفته اول شهریورماه ادامه دارد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: بیشتر کلاس‌ها در روزهای دوشنبه و چهارشنبه که مدارس باز هستند برگزار می‌شود و علاوه بر آموزش دروس فعالیت‌های تربیتی و فرهنگی همچون قرآن و نقاشی نیز در این دوره انجام می‌شود.

وی توضیح داد: آخرین گزارش موصوله حاکی از استقبال دانش‌آموزان از این طرح بوده است و بعد از برگزاری کلاس‌ها نیز مجدد آزمون ارزیایی از دانش‌آموزان گرفته می‌شود.

محمدی با بیان اینکه در این طرح علاوه بر آموزش به دانش‌آموزان به دنبال توانمند کردن دانشجو معلمانی که امسال و یا سال آینده وارد مدارس می‌شوند هستیم تا به طور واقعی درگیر درس و کلاس و مدرسه شوند، افزود: همچنین ۵۰ راهبر آموزشی بر کار دانشجو معلمان نظارت می‌کنند.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب