خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
2

۴۰۰ کتاب کودک به کتابخانه روستایی تهران اهدا شد

  • 25 آبان 1399 - 13:13
۴۰۰ کتاب کودک به کتابخانه روستایی تهران اهدا شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از فرهنگ و هنر ؛مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۳ در خصوص ویژه برنامه های امسال منطقه در هفته کتاب گفت: پیرو فرمایش مقام معظم رهبری که در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی فرموده اند : “کتابخوانی چیزی است که برای یک ملت فریضه و لازم است. آن مردمی که […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از فرهنگ و هنر ؛مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۳ در خصوص ویژه برنامه های امسال منطقه در هفته کتاب گفت: پیرو فرمایش مقام معظم رهبری که در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی فرموده اند : “کتابخوانی چیزی است که برای یک ملت فریضه و لازم است. آن مردمی که اهل کتاب خواندن باشند از لحاظ معلومات و ذکاوت و هوشیاری ، با مردمی که با کتاب و مطبوعات انس نداشته باشند تفاوت می کنند”، امسال نیز برنامه های متنوعی در هفته کتاب تدارک دیده شده است اما با توجه به شرایط حاصل از شیوع ویروس کرونا، تمامی برنامه‌ها با بهره مندی از شبکه های اجتماعی و در فضای مجازی اجرا خواهد شد.

دوستی در ادامه عناوین برنامه های تولید شده ویژه هفته کتاب و کتابخوانی را به شرح زیر اعلام کرد:

کتاب مان : سخنان بزرگان در خصوص کتاب و کتابخوانی

کتابت : معرفی آثار و تالیفات بزرگان ایران و شرح مختصری از زندگینامه این افراد

پیشنهاد کتاب : معرفی کتاب در صفحه اینستاگرام کتابستان و درخواست از مخاطبان جهت به اشتراک گذاشتن کتابهای مناسبی که اخیرا خوانده اند.

چهره ها : معرفی چهره برتر منطقه ۱۳ در حوزه کتاب و کتابخوانی

کتابراه : معرفی کتابخانه امام خمینی(ره) جهت آشنایی بیشتر مخاطبان

نذر کتاب : اهدای کتاب به کتابخانه های روستاهای اطراف شهر تهران (اهدای ۴۰۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان)

فسقلی ها : قصه خوانی برای کودکان به همراه مسابقه نقاشی با مشارکت انتشارات قدیانی

رییس فرهنگسرای امید در خصوص برنامه نذر کتاب افزود: نذر کتاب عنوان برنامه ایست که از سال ۱۳۹۴ آغاز شده و مخاطبین با توسل به ائمه معصومین و جهت برآورده شدن حاجات خود یک یا چند کتاب خوب نذر کرده و به دیگران هدیه می کنند. امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا فرهنگسرای امید بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و در راستای کمک های جهادی و تجهیز کتابخانه یکی از روستاهای اطراف شهر تهران این برنامه را اجرا خواهد کرد و حدود ۴۰۰ عنوان کتاب تازه نشر با موضوعات کودک و نوجوان اهدا می شود.

وی همچنین در پایان به اعضاء کتابخانه امام خمینی (ره) این مژده را داد که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی تمامی جریمه های ناشی از دیر کرد کتابهای امانتی بخشیده شده و روند تمدید کتاب به صورت خودکار از طرف کتابخانه امام خمینی (ره) انجام خواهد شد.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب