خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 30 September - 2022
4
ایچنا گزارش می دهد؛

چطور بعد از ۷ سالگی حضانت فرزند به مادر می‌رسد؟

  • 08 دی 1400 - 11:40
چطور بعد از ۷ سالگی حضانت فرزند به مادر می‌رسد؟
ماده ۴۵ قانون حمایت از خانواده، تمامی محاکم را ملزم می‌کند؛ دائرمدار تصمیمات در بحث حضانت، مصلحت طفل باشد.
به گزارش خبرگزاری ایچنا؛یکی از حقوق قانونی بانوان در خصوص حق حضانت فرزندان است. شاید شنیده باشید که کودکان وقتی به سن قانونی ۷ سال می‌رسند، مادران ملزم هستند که او را به پدرش تحویل دهید.
قانونگذار در سال ۹۱ یک نوآوری فوق‌العاده داشت که به نفع مادر و کودک است.
اگر کودک به لحاظ روحی، احساسی و عاطفی وابستگی زیادی به مادر دارد و در شرایطی که به دلیل وجود برخی مشکلات بین زوج، تصمیم به زندگی جداگانه گرفته شده است ولو اینکه طلاق صورت نگرفته باشد، اگر مادر نگران شرایط فرزندش است، می‌تواند به استناد این ماده بسیار خوب که یک نوآوری بی‌نظیر محسوب می‌شود، به تشخیص محکمه فرزند خود را حتی بعد از ۷ سال در کنار خود نگه دارد.
  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب