خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : چهارشنبه - ۲ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 22 March - 2023
10
ایچنا گزارش می دهد؛

اجرای طرح غربالگری شنوایی و بینایی نوزادان و کودکان

  • 07 دی 1400 - 13:03
اجرای طرح غربالگری شنوایی و بینایی نوزادان و کودکان
آزمایش غربالگری شنوایی و بینایی با هدف تشخیص و مداخله زودهنگام برای نوزادان و کودکان در فیروزکوه اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا: رئیس اداره بهزیستی فیروزکوه گفت: طرح غربالگری شنوایی برای نوزادان و شیرخواران و طرح سنجش بینایی برای کودکان ۳ تا ۶ سال در این شهرستان در حال اجراست.

نیما عموزاده افزود: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه ۱۲۰۰ کودک در طرح سنجش بینایی و ۲۵۰ نوزاد نوزاد در طرح شنوایی سنجی غربالگری شدند.

وی گفت: با انجام این غربالگری‌ها در صورتیکه کودکان با تنبلی چشم یا کم شنوایی مواجه باشند به موقع درمان می‌شوند و از عوارض طولانی مدت و یا حتی غیر قابل درمان این نقص‌ها در آینده مصون باقی می‌مانند.

رئیس اداره بهزیستی فیروزکوه گفت: دو مرکز ثابت و سیار شهری و روستایی برای سنجش بینایی و یک پایگاه ثابت برای انجام غربالگری شنوایی در فیروزکوه فعالیت دارند.

عموزاده افزود: پایگاه‌های سیار با هماهنگی‌های قبلی در روستا‌ها مستقر می‌شوند و پایگاه ثابت هم در مرکز تامین توسعه و منابع انسانی ساختمان شهید بهشتی بهزیستی شهرستان واقع در شهرک ولیعصر آماده ارائه خدمات به همشهریان است.

وی از مردم خواست تا با اهمیت به غربالگری بینایی و شنوایی و تشخیص به موقع از معلولیت کودکان و نوزادان خود در آینده پیشگیری کنند.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب