خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : چهارشنبه - ۲ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 22 March - 2023
9
ایچنا گزارش می دهد؛

تایید اولین بیمار مبتلا به امیکرون در آذربایجان‌غربی

  • 07 دی 1400 - 12:52
تایید اولین بیمار مبتلا به امیکرون در آذربایجان‌غربی
دبیر قرارگاه دانشگاهی کنترل و مدیریت کرونای آذربایجان‌غربی از تایید نمونه آزمایش شده فرد مبتلا به سویه امیکرون در استان خبر داد.

به  گزارش خبرگزاری ایچنا ،موسوی در جلسه کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونای استان با بیان اینکه این فرد ساکن امارات بوده است، گفت: به تازگی این شخص وارد کشور تایید اولین بیمار مبتلا به امیکرون در آذربایجان‌غربیو ارومیه شده است.

وی با بیان اینکه نمونه تست این شخص پس از ارسال به تهران به دلیل نبود کیت تشخیص در استان تایید شد، اظهار کرد: اقدامات لازم برای قرنطینه و ردیابی نفرات در ارتباط با وی نیز انجام شده است تا از شیوع این سویه در ارومیه جلوگیری شود.

موسوی با بیان اینکه هنوز کیت تشخیص به دلیل نبود تعداد کیت کافی در کشور به استان ارسال نشده است، افزود : نمونه تست موارد مشکوک به سویه امیکرون به تهران برای تایید ارسال می شود.

دبیر قرارگاه دانشگاهی کنترل و مدیریت کرونای استان بااشاره به اینکه ۳۰۰ هزار نفر دراستان هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده اند گفت: وظیفه رسانه ها اطلاع رسانی در مورد اومیکرون ویروسی که خطرناک است و مردم باید بدانند میزان سرایت این نوع بیماری سه برابر نوع دلتا بوده و اومیکرون کودکان را هم درگیر می کند که احتمال وقوع موج ششم کرونا در اوایل بهمن خیلی بیشتر است.

وی افزود: استفاده از تمام ظرفیتهای سازمانها برای اطلاع رسانی از خطرات این بیماری مهم است.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب