خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 28 January - 2023
4
ایچنا گزارش می دهد؛

اجرای سند تحول بنیادین برای تحقق گام دوم انقلاب/تلاش برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت

  • 06 دی 1400 - 21:46
اجرای سند تحول بنیادین برای تحقق گام دوم انقلاب/تلاش برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت
مدیرکل جدید آموزش و پرورش شهرتهران با تأکید بر اینکه برای تحقق گام دوم انقلاب باید سند تحول بنیادین را اجرایی کنیم، گفت: با عزم جدی برنامه های وزیر آموزش و پرورش را دنبال خواهم کرد و برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت تلاش خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، عصر امروز، آئین تکریم «عبدالرضا فولادوند» مدیرکل سابق  و معارفه «علیرضا کریمیان»، مدیرکل جدید آموزش و پرورش شهر تهران، با حضور عطاران؛ مشاور وزیر آموزش و پرورش و باقرزاده رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی، برگزار شد.

در این جلسه علی باقرزاده، رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی اظهارکرد: مدیرکل سابق آموزش و پرورش شهر تهران همدلی خوبی را بین این اداره کل و حوزه ستادی برقرار کرد و در عرصه ایجاد همدلی بسیار تلاش می‌کرد.

باقرزاده افزود: در راه اندازی «مدرسه تلویزیونی» اولین قدم ها را اداره کل آموزش و پرورش تهران برداشت که نیاز به مقدمات فراوانی داشت.

وی اضافه کرد: محتوای آموزشی و روش‌های آموزشی و یادگیری و نیازسنجی در حیطه دانش آموزی از جمله مواردی است که مقدمه تحول است و این در برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش قرار دارد.

رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی با تأکید بر«مدرسه محوری» گفت: نصیب برابر آموزشی و عدالت آموزش از جمله مسائلی است که در دستور کار و برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش قرار دارد.

وی با اشاره به سوابق کریمیان افزود: سکان مهم ترین مدیریت  ادارات کل آموزش و پرورش کشور، به شخصی واگذار می شود که برای تحقق برنامه های وزیر دارای برنامه است.

مدیرکل جدید آموزش و پرورش شهر تهران در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای دانش آموز و فرهنگی و آرزوی طول عمر با عزت برای رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی ) اظهار کرد: انقلاب اسلامی در حالی به پیروزی رسید که جهان در سیطره دو بلوک شرق و غرب قرار داشت.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و منویات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) گفت: در این بیانیه نگاه حضرت آقا به نوجوانان و جوانان است. لذا برای تحقق گام دوم انقلاب باید سند تحول بنیادین را اجرایی کنیم.

کریمیان افزود: با عزم جدی برنامه های وزیر آموزش و پرورش را دنبال خواهم کرد و برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت تلاش خواهیم کرد.

وی با اشاره به ایام فاطمیه و سالروز شهادت سردار سلیمانی تصریح کرد: برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش تلاش خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش  سابق شهر تهران نیز در این جلسه اظهار کرد: بیش از ۸ سال مدیرکل در استان تهران بودم اگر موفقیت در این سال ها حاصل شده نتیجه تلاش همه همکاران بوده است.

وی افزود: در سه سال اخیر موفق به دریافت سند ملکیت برای املاک آموزش و پرورش شدیم.

عبدالرضا فولادوند با تقدیر از همکاری نمایندگان مجلس در مساعدت با شهر تهران، تصریح کرد: تعامل خوبی با شهرداری تهران داشتیم و توانستیم بسیاری از مشکلات را مرتفع کنیم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۵۰ فرهنگی که در دوران  کرونایی جان خود را از دست دادند، ادامه داد: همه ما باید برای ارتقای نظام جمهوری اسلامی تلاش کنیم و من در زمان تصدی این پست سعی در برقراری عدالت در بکارگیری نیروها داشته‌ام.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این مراسم از خدمات «فولادوند» تجلیل و حکم «علیرضا کریمیان» به وی اعطا شد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب