خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 28 January - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

اهدای منزلی برای کودکان همدانی

  • 06 دی 1400 - 11:07
اهدای منزلی برای کودکان همدانی
یک خیر همدانی خانه‌ای به ارزش ۴ میلیارد تومان برای نگهداری از کودکان بی‌سرپرست هدیه کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، رئیس بهزیستی شهرستان همدان گفت: این خانه با هزینه ۳۰۰ میلیون تومانی خیران بازسازی شد.

مرتضی حیدری افزود: در همدان ۸ موسسه خیریه توانبخشی و اجتماعی به افراد بی‌سرپرست و افراد دارای معلولیت بدون سرپرست موثر خدمات شبانه روزی ارائه می‌کنند.

وی تأکید کرد: تعدادی از این موسسات با کمک خیران و شرکای کاری سازمان، صاحب محل فعالیت شده‌اند و اکثریت آن‌ها نیز هنوز ساختمان ملکی ندارند و ۱۴ خانه نگهداری فرزندان خردسال و کوچک که زیر مجموعه این موسسات خیریه هستند نیز ساختمان ملکی ندارند.

حیدری تصریح کرد: نگهداری از کودکان در این موسسات به شکل تفکیک شده و بر اساس گروه سنی است و شیرخوارگاه عترت نیز در داخل مجموعه بهزیستی به نشانی همدان، میدان بعثت قرار دارد.

این مسئول با بیان اینکه نیاز به کمک خیران و نیکوکاران در زمینه اهدای زمین و کمک‌رسانی وجود دارد، افزود: دفتر مشارکت‌های مردمی بهزیستی با شماره تماس ۰۸۱۳۸۲۴۳۶۱۱ در خیابان قهرمانی، پل نیازمند و روابط عمومی ۰۹۲۰۸۱۷۱۲۹۵ آماده پاسخگویی به خیرین و کارفرمایان برای آگاه‌سازی و جذب نیرو از جامعه هدف در این زمینه است.

رئیس بهزیستی همدان مجموع کمک نقد، کالا و خدمات ارائه شده در سه ماهه سوم را نیز ۲۸ میلیارد ریال بیان کرد و گفت: به زودی برنامه‌هایی برای خدمت‌رسانی به افرادی که کمتر از خدمات دولتی بهره‌مند شده‌اند طراحی و با کمک شهروندان نیکوکار همدانی عملیاتی خواهد شد.

حیدری از بخشودگی هزینه ۶۲ خانواده زیرپوشش در زمینه انشعاب گاز، برق و آب و همچنین عوارض شهرداری و صدور پروانه ساختمان به ارزش ۴۹۰ میلیون ریال در فصل پاییز خبر داد.

وی در ادامه در مورد گستردگی فعالیت‌های بهزیستی گفت: در حوزه توانبخشی ۷ مرکز شبانه روزی و ۱۱ مرکز روزانه به افراد دارای معلولیت ذهنی، روان، جسمی و سالمندان خدمات تخصصی ارائه می‌دهند.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب