خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 7 February - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

دانش‌آموزان باید این کار را هرروز انجام دهند!

  • 05 دی 1400 - 21:35
دانش‌آموزان باید این کار را هرروز انجام دهند!
دبیرعلمی سی و دومین کنگره فیزیوتراپی ایران انجام روزانه حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی در خانه را برای کودکان و نوجوانان ضروری دانست و گفت: میز و صندلی دانش‌آموزان باید ارتفاع مناسبی داشته باشد؛ به طوری که هنگام مطالعه، مجبور نشوند سر خود را به سمت پایین خم کنند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، ایرج عبداللهی، فیزیوتراپیست  و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی درباره پیامدهای ناشی از آموزش مجازی کودکان و نوجوانان در پاندمی ویروس کرونا اظهار کرد: کم تحرکی کودکان و نوجوانان در همه‌گیری کووید-۱۹ مشکلات گوناگونی را از جمله اضافه وزن و اختلالات اسکلتی-عضلانی برای آنها ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: اگر دانش‌آموزان در هنگام کار کردن با تبلت، رایانه یا گوشی تلفن همراه در وضعیت ثابت و نامناسب به مدت طولانی قرار بگیرند، با مشکلاتی مانند انحرافات ستون فقرات، افزایش قوس گردن و پشت مواجه می‌شوند که این مشکلات در طولانی مدت زمینه بروز کمر درد، گردن درد، دردهای شانه و کتف را فراهم می‌کند به طوری که اکنون تعداد زیادی از کودکان از کمر درد و گردن درد رنج می‌برند.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی افزود: کم تحرکی کودکان، تغذیه مفاصل را در سنین رشد دچار مشکل می‌کند، بنابراین رشد کودکان نامتناسب می‌شود و حجم توده چربی در بدن آنها افزایش پیدا می‌کند.

دبیرعلمی سی و دومین کنگره فیزیوتراپی ایران انجام روزانه حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی در خانه را برای کودکان و نوجوانان در پاندمی کرونا ویروس ضروری دانست و گفت: میز و صندلی دانش‌آموزان باید ارتفاع مناسبی داشته باشد؛ به طوری که هنگام مطالعه، مجبور نشوند سر خود را به سمت پایین خم کنند.

وی ابراز داشت: هنگام کار با گوشی تلفن همراه از نگه‌‌دارنده گوشی استفاده کنند.صفحه نمایش تبلت، رایانه و گوشی تلفن همراه هم باید روبه‌روی صورت دانش‌آموزان قرار بگیرد و هر ۳۰ دقیقه یکبار از جای خود بلند شوند و حرکات کششی را انجام بدهند.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب