خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 7 February - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

آخرین جزئیات از توزیع شیر در مدارس

  • 05 دی 1400 - 20:56
آخرین جزئیات از توزیع شیر در مدارس
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از پیگیری و مکاتبه برای توزیع شیر مدارس در بین دانش‌آموزان 8 استان کمتر برخوردار کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛سعید عسگری سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش  درباره شیر مدارس، اظهار کرد: برای سال تحصیلی جاری، وارد موضوع شیر مدارس شدیم و مکاتبه هم کردیم.

وی ادامه داد: قرار است با رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها یک صحبت دیگر هم درباره شیر مدارس داشته باشیم تا بتوانیم توزیع شیر را آغاز کنیم.

عسگری با تأکید بر اینکه توزیع شیر در بین دانش‌آموزان ۸ استان محروم انجام می‌شود، افزود: مُصر هستیم تا اعتبار گرفته شود زیرا در استان‌های محروم، کلاس‌های درس دایر است.

وی با بیان اینکه اعتبار شیر مدارس ۷۵۰ میلیارد تومان است، اضافه کرد: پیگیری می‌کنیم تا بخشی از این اعتبار را دریافت کنیم و بین دانش‌آموزان مشمول توزیع کنیم.

 زهرا عبداللهی مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ۷ مهر امسال(۱۴۰۰) با بیان اینکه اجرای طرح شیر مدرسه در ایران در حال حاضر به دلیل بحران کووید ۱۹ و تعطیلی مدارس اجرا نمی شود، گفت: در سال های قبل از بحران کرونا نیز به دلیل عدم تخصیص بودجه‌ های مصوب این طرح در مدارس اجرا نشد.

وی ادامه داد: تجربیات بین‌‌المللی نشان می‌‌دهد اعتبار طرح شیر مدرسه از سه طریق دولت‌‌ها، خانواده ‌ها و زنجیره‌‌های مرتبط با صنعت شیر تأمین می‌ شود. در برخی از مناطق سازمان‌‌های مردم‌ نهاد و خیریه نیز در این امر مشارکت می‌‌کنند. در ایران متولی برنامه شیر مدرسه، دولت است و اگر ناتوان از تأمین بودجه باشد، طرح متوقف می‌ شود.

عبداللهی تصریح کرد: اهمیت مصرف شیر در ارتقای شاخص سلامتی، ایمنی بدن، طول عمر همراه با سلامتی و کارآمدی، افزایش بهره هوشی، سلامت دندان‌‌ها و استحکام استخوان‌ها به اندازه‌ای است که در صورت فرهنگسازی مناسب، بخش‌های دیگر اجتماعی و به‌ ویژه خانواده‌‌ها در این کار سهیم خواهند شد.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب