خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : چهارشنبه - ۲ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 22 March - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

اعلام حالت فوق العاده درباره سلامت روان کودکان

  • 04 دی 1400 - 22:11
اعلام حالت فوق العاده درباره سلامت روان کودکان
بیمارستان‌های کودکان با افزایش قابل توجه مراجعات به بخش اورژانس سلامت روان، خودکشی و موارد خودآزاری دست به گریبان بوده اند که نتیجه تاثیرات منفی همه گیری کرونا بر اوضاع جهان است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، مقامات و کارشناسان با هشدار درباره کاهش سلامت روان کودکان، اعلام کردند وسعت فاجعه خیلی عمیق‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود.

به نوشته این پایگاه اینترنتی آمریکایی، کارشناسان هشدار دادند که بحرانی در حال وقوع است، درحالیکه فعالان اجتماعی، بیمارستان‌ها و مدارس می‌گویند این بحران پیش از این شکل گرفته است. بیمارستان‌های کودکان که با کمبود نیرو نیز مواجهند، در نه ماه نخست سال ۲۰۲۱ در مقایسه با همان مقطع زمانی در سال قبل، با افزایش قابل توجه مراجعات به بخش اورژانس سلامت روان، خودکشی و موارد خودآزاری دست به گریبان بوده اند.

در همان مقطع زمانی، مدارس که در حال حاضر به خاطر محدودیت منابع تحت فشار قرار دارند، با افزایش درخواست برای دریافت مشاوره سلامت روان مواجهند، زیرا بسیاری از کودکان پاییز امسال با افزایش علائم افسردگی و اضطراب به مدارس بازگشتند که نتیجه تاثیرات منفی همه گیری کرونا بر اوضاع جهان است.

آکادمی اطفال آمریکا، آکادمی روانپزشکی کودکان و نوجوانان آمریکا و انجمن بیمارستان‌های کودکان در ماه اکتبر کمی پس از شروع فصل بازگشایی مدارس، درباره سلامت روان کودکان آمریکایی حالت فوق العاده اعلام کردند اما رئیس آکادمی روانپزشکی کودکان و نوجوانان آمریکا گفت، اوضاع از آن زمان بدتر هم شده است و وسعت فاجعه خیلی عمیق‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود.

وی افزود، به اعتقاد من ما در اوج یک بحران سلامت روان قرار داریم و همه گیری کووید ۱۹ تنها آن‌ها را تشدید می‌کند. بیمارستان‌های کودکان شاهد تقریباً ۳۸ درصد افزایش مراجعات به بخش‌های اورژانس به دلیل مشکلات سلامت روان بوده اند و به گزارش انجمن بیمارستان‌های کودکان در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ در مقایسه با ۲۰۲۰، حدود ۵۴ درصد افزایش خودکشی و خودآزاری به ثبت رسیده است. به گفته رئیس انجمن بیمارستان‌های کودکان، بیمارستان‌ها شاهد سه و حتی چهار برابر موارد خودکشی و خودآزاری بوده اند.

مرگ و میر و بیماری گسترده در دو سال گذشته بر وضعیت عاطفی کودکان آمریکا تاثیر قابل توجهی گذاشته است. بر اساس گزارشی که ماه اکتبر منتشر شد، در دوره همه گیری کرونا بیش از ۱۲۰ هزار کودک آمریکایی سرپرست اصلی خود را از دست داده اند و حدود ۲۲ هزار نفر شاهد مرگ سرپرست ثانویه خود بوده اند.

افزایش موارد ابتلا به مشکلات روانی نه تنها فشار‌ها بر بیمارستان‌ها بلکه بر روانپزشکان و روانشناسان کودک را که با افزایش درخواست‌ها برای دریافت مشاوره و کمک مواجهند، افزایش داده است.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب