خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

اجرای برنامه حمایت از حقوق کودکان در ترکمنستان با مشارکت یونیسف

  • 04 دی 1400 - 11:32
اجرای برنامه حمایت از حقوق کودکان در ترکمنستان با مشارکت یونیسف
برنامه حمایت از حقوق کودکان در ترکمنستان با مشارکت یونیسف اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، سفیران جوان برنامه «اهداف توسعه پایدار» ترکمنستان، گروه‌های متمرکز آنلاین با کودکان و خانواده‌های آنان در تمام مناطق کشور ایجاد کردند که هدف آن کمک به ارزیابی برنامه اقدام ملی برای تحقق حقوق کودکان در ترکمنستان برای سال‌های ۲۰۱۸-۲۰۲۲ است.

البته پیش از برگزاری این جلسات، با حمایت یونیسف سفیران جوان برنامه  توسعه پایدار و مدافعان حقوق کودک برای ارزیابی برنامه‌های ملی در مورد «بحث‌های گروهی متمرکز با والدین و کودکان» آموزش دیدند.

مشارکت دادن جوانان به عنوان ارزیاب، رویه خوبی در سطوح منطقه‌ای و جهانی است و ترکمنستان برای اولین بار در چنین رویکردهایی شرکت خواهد کرد و از جوانان دعوت می‌کند تا در ارتقای حقوق کودک در کشور مشارکت کنند.

در این برنامه جوانان علاوه بر اینکه می‌توانند با افراد مختلف از مناطق مختلف ترکمنستان ارتباط برقرار و مهارت‌های لازم را در انجام گزارش‌های تحقیق و ارزیابی نیز کسب می‌کنند.

امروز، یونیسف ترکمنستان و مؤسسات  دولت، قانون و دموکراسی از سفیران جوان اهداف توسعه پایدار دعوت کردند تا بر تلاش‌ها و کمک‌های ارزشمندی که در ارزیابی برنامه اقدام ملی برای تحقق حقوق کودکان در ترکمنستان برای سال‌های ۲۰۱۸-۲۰۲۲ انجام داده‌اند، تاکید کنند.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب