خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : چهارشنبه - ۲ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 22 March - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

کمک بیش از ۱۹ میلیارد تومانی حامیان نیکوکار به ایتام و فرزندان محسنین کهگیلویه و بویراحمد

  • 04 دی 1400 - 10:54
کمک بیش از ۱۹ میلیارد تومانی حامیان نیکوکار به ایتام و فرزندان محسنین کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: حامیان نیکوکار ۱۹ میلیارد و ۴۷۹ میلیون تومان از ابتدای سال جاری تاکنون به ایتام و فرزندان محسنین این نهاد در استان کمک کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛قباد مبشری افزود: طرح اکرام ایتام و محسنین باهدف حمایت از کودکان یتیم و فرزندان محسنین و تأمین نیازمندی‌های آنان در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی، درمان و سایر موارد در این نهاد اجرایی شده است.

وی اظهارکرد: در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن حمایت مالی از یک یا چند یتیم و فرزند محسنین در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص، کمک به دانشجوی خاص و دیگر موارد اقدام می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه در حال حاضر ۸۴۵۳ یتیم و فرزند محسنین در استان از حمایت‌های مادی و معنوی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۸۱۳ نفر یتیم و مابقی فرزندان محسنین هستند.

مبشری بابیان اینکه تعداد کل حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد ۹۳۵۲ نفر است، تصریح کرد: از تعداد ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان ۴ نفر از فرزندان محسنین این نهاد بدون حامی هستند.

وی ادامه داد: میزان مساعدت و کمک‌های حامیان در سال جدید به فرزندان معنوی خود ۱۹ میلیارد و ۴۷۹ میلیون تومان بوده که ۱۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون آن نقدی و مابقی کمک‌های غیرنقدی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در خصوص حمایت از ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد عنوان کرد: متقاضیان نیکوکار می‌توانند برای سرپرستی ایتام و فرزندان محسنین این نهاد به سایت اکرام و محسنین به آدرس ekram.emdad.ir   اقدام کنند.

مبشری تصریح کرد: شماره‌گیری #۰۷۴*۸۸۷۷* با تلفن همراه از دیگر راه‌های کمک‌رسانی به ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد است.

وی بابیان اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور نیکوکاران می‌توانند با روش‌های نوین الکترونیکی حامی طرح‌های اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد شوند، اظهار کرد: خیران با ارسال عدد یک (۱) به سامانه پیامکی ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳  و متعاقب آن ارسال کد ۰۷۴ نیز می‌توانند در خصوص پیوستن به جمع حامیان ایتام استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام آمادگی کنند.

وی بیان کرد: پس ‌از این اقدام خیران نیکوکار، امدادگران کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سریع‌ترین زمان ممکن با آن‌ها تماس گرفته و در خصوص نحوه یاری‌رسانی به ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین آنان راهنمایی می‌کنند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب