خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : چهارشنبه - ۲ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 22 March - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

هشدار آلمان درباره خطر بزرگترین فاجعه انسانی در افغانستان

  • 04 دی 1400 - 9:57
هشدار آلمان درباره خطر بزرگترین فاجعه انسانی در افغانستان
وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد افغانستان در برابر چشمان جامعه جهانی به سرعت به سوی بزرگترین فاجعه انسانی عصر حاضر پیش می‌رود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا‏، آنالنا بائربوک Annalena Baerbock وزیر امور خارجه آلمان روز پنجشنبه درباره خطر «بزرگترین فاجعه انسانی عصر حاضر» که افغانستان را تهدید می‌کند، هشدار داد.
هشدار وزیر امور خارجه آلمان یک روز پس از تصویب قطعنامه سازمان ملل برای تسهیل کمک‌های بشردوستانه به افغانستان صادر شد.
وزیر امور خارجه آلمان که از حزب سبز‌های آلمان در کابینه «شولتس» حضور دارد، در یک کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد افغانستان در برابر چشمان جامعه جهانی به سرعت به سوی بزرگترین فاجعه انسانی عصر حاضر پیش می‌رود.
بائربوک افزود: بخش بزرگی از اقتصاد افغانستان فرو پاشیده است و بسیاری از مردم این کشور از گرسنگی رنج می‌برند.
وزیر خارجه آلمان همچنین به طور مشخص به آن دسته ازخانواده‌های افغان اشاره کرد که دختران خود را در ناامیدی و از روی تنگدستی می‌فروشند تا بتوانند غذا تهیه کنند.
جامعه بین المللی هنوز رژیم جدید حاکم بر این کشور را به رسمیت نشناخته است.
وزیر خارجه جدید آلمان افزود: ما باید با شرکای بین المللی خود راه‌های مناسبی برای رساندن کمک‌های بشردوستانه لازم به افغانستان پیدا کنیم.
بائربوک با تاکید بر ضرورت کمک به افراد مورد تهدید طالبان که برای فرار از افغانستان تلاش می‌کنند، افزود: باید اطمینان حاصل کنیم که اوضاع بی ثبات افغانستان از این بدتر نخواهد شد.
سازمان ملل متحد بار‌ها هشدار داده است که افغانستان در آستانه یکی از بدترین فجایع انسانی در جهان قرار دارد و برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد نیز درباره خطر گسترده قحطی در این کشور هشدار داده است.
بر اساس پیش بینی‌های سازمان غیردولتی «نجات کودکان» Save the Children که بار دیگر به تازگی زنگ خطر را درباره آینده افغانستان و افغان‌ها به صدا درآورده است، بیش از ۹۷ درصد جمعیت این کشور تا اواسط سال آینده به زیر خط فقر سقوط خواهند کرد. این در حالی است که بخش بزرگی از جامعه افغانستان در حال حاضر نیز با بحران غذایی بی سابقه مواجه هستند.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب