خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 7 February - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

پروژه‌های خیرساز تا ۷۰ درصد مورد حمایت و پشتیبانی قرار می‌گیرد

  • 03 دی 1400 - 11:33
پروژه‌های خیرساز تا ۷۰ درصد مورد حمایت و پشتیبانی قرار می‌گیرد
رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس گفت: پروژه‌های مدرسه‌سازی خیرساز تا ۷۰ درصد مورد حمایت و پشتیبانی مالی قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، خیرالله رخشانی مهر عصر پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان گرمی اظهار کرد: در بودجه سال جاری ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به تکمیل پروژه‌های خیرساز در سراسر کشور در نظر گرفته شده تا هر استانی که بیشترین پروژه خیرساز داشته باشد، بتواند از این منابع بهره بگیرد.

وی تصریح کرد: در سال آینده این رقم تا ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که امیدواریم شهرستان محرومی همچون گرمی از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز اعم از استانی و ملی استفاده کنند تا به تناسب پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه از ۷۰ درصد منابع ملی نیز بهره‌مند شوند.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس با قدردانی از همکاری خوب مدیران آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان اردبیل در پیگیری طرح‌های مدرسه‌سازی، تجهیز و کمک به توسعه فضاهای آموزشی گفت: بدنه کارشناسی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس بیشترین مجاهدت را در این حوزه انجام می‌دهند که جا دارد از تلاش‌ها و زحمات این نیروهای خدوم و زحمتکش قدردانی کنیم.

رخشانی مهر افزود: به رغم انجام کارهای گسترده در حوزه مدرسه‌سازی، برخی کمبودها و دغدغه‌ها نیز وجود دارد که سعی می‌کنیم با همراهی مسئولان استانی، شهرستانی، نمایندگان مجلس و تأمین اعتبارات در بودجه سال آینده بخش عظیمی از این نارسایی‌ها را رفع کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: هر چند تعمیرات و امر نگهداری فضاهای آموزشی همچنین تأسیسات گرمایشی بر عهده اداره کل نوسازی نیست و معاونت پشتیبانی آموزش و پرورش در این زمینه متولی اصلی کار است، اما به دلیل منابع اندکی که معاونت پشتیبانی دارد ما سعی کردیم در سال‌های اخیر در بحث جمع‌آوری بخاری‌های نفتی و گازی، استانداردسازی و تعمیر موتورخانه‌ها ورود پیدا کرده و همکاری نزدیکی را با واحدهای آموزشی داشته باشیم.

رخشانی مهر اضافه کرد: در شهرستان گرمی همه واحدهای آموزشی به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شدند و تنها ۳ واحد آموزشی نیاز به تعمیر و تجهیز دارد که با تلاش اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس این پروژه به سرانجام خواهد رسید.

وی به تأمین قیر و ایزوگام مورد نیاز برای پشت‌بام مدارس اشاره کرد و ادامه داد: در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد و با تأمین قیر مورد نیاز شهرداری‌ها می‌توانند در آسفالت محوطه‌سازی مدارس مشارکت کنند.

رخشانی مهر بیان کرد: ظرفیت خوبی که در قانون بودجه برای توسعه و تجهیز مدارس پیش‌بینی شده استفاده از ظرفیت خیرین و همچنین منابع مالی دولتی تا ۷۰ درصد است که در شهرستان گرمی علاوه بر خیرین ملی، می‌توان از ظرفیت بنیاد علوی در این زمینه استفاده کرد.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در ساخت مدرسه شبانه‌روزی و خوابگاه بخش زهرا در گرمی از ظرفیت خیرین و منابع پیش‌بینی شده بهتر می‌توان استفاده کرد.

وی احداث سرویس‌های بهداشتی را یک حرکت تحولی با ردیف ملی خاص برشمرد و تصریح کرد: به دور از سیاه‌نمایی در این زمینه واحدهای آموزشی فاقد سرویس بهداشتی را با اولویت مورد توجه قرار داده و نسبت به رفع نیاز آنها در مناطق شهری و روستایی اقدام می‌کنیم.

رخشانی مهر گفت: تعمیر و تجهیز سرویس‌های بهداشتی بر عهده نوسازی مدارس نیست و سعی و تلاشمان بر این است تا در مدارسی که امکان احداث و توسعه سرویس‌های بهداشتی وجود دارد از ردیف مشخص شده در این زمینه استفاده کنیم.

وی اولویت سازمان نوسازی و تجهیز مدارس را تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و پرهیز از شروع پروژه‌های جدید اعلام کرد و افزود: ما در گرمی به دلیل تأمین اعتبار پروژه ۱۲ کلاسه‌ای را کلنگ‌زنی کردیم و تلاشمان بر این است تا ۲ واحد آموزشی نیمه‌تمام ۱۲ و ۶ کلاسه را در گرمی تا شروع سال تحصیلی آینده تجهیز و تکمیل کرده و آماده بهره‌برداری کنیم.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس خاطر نشان کرد: به هیچ وجه پروژه‌های با پیشرفت ۹۰ درصد را به حال خود رها نخواهیم کرد و سعی و تلاشمان بر این است تا با پرداخت بدهی پیمانکاران هر چه سریع‌تر این پروژه‌های مدرسه‌سازی به سرانجام برسد.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب