خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 28 January - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

طرح «ممنوعیت راه‌اندازی و اداره مدرسه توسط مقامات» در مجلس

  • 01 دی 1400 - 15:17
طرح «ممنوعیت راه‌اندازی و اداره مدرسه توسط مقامات» در مجلس
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شهریه بیش از ۲۴ هزار واحد آموزشی در مرداد تعیین تکلیف شد، گفت: موضوع ممنوعیت راه‌اندازی و اداره مدرسه توسط مدیران در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصویب شده است.

به گزارش برگزاری ایچنا، سعید صالح دیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در خصوص تأکید وزیر آموزش و پرورش بر ممنوعیت راه‌اندازی و اداره هرگونه مدرسه غیردولتی توسط مدیران، اظهار کرد: این موضوع، بحث تعارض منافع است که مدتی است در آموزش و پرورش مطرح است و سال ۹۸ هم بخشنامه‌ای توسط وزیر وقت به استان‌ها ابلاغ و صدور مجوز راه‌اندازی مدرسه یا مرکز غیردولتی برای اعضای شورای سیاست‌گذاری ممنوع شد و اعضای شورای نظارت که اکثرشان مدیران آموزش و پرورش هستند یا باید از پست خود استعفا دهند یا باید فعالیت مدرسه‌شان را متوقف کنند.

وی افزود: اخیراً طرح اصلاح قانون در مجلس شورای اسلامی مطرح شد و پیشنهاداتی از طرف سازمان مدارس و مراکز غیردولتی مبنی بر اینکه این قانون برای تمام مقامات در کشور گسترش یابد، مطرح شد و در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مصوب شد.

صالح ادامه داد: درصورتی که این پیشنهادات در صحن به نتیجه برسد، ابلاغ و اجرایی خواهد شد و سازمان نیز برای انجام آن اقدامات لازم را خواهد داشت.

مدیر کل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: شهریه مدارس و مراکز غیردولتی از مردادماه ابلاغ شده و بیش از ۲۴ هزار واحد آموزشی تعیین شهریه شده‌اند و شهریه ثابت درسی و فوق برنامه اعلام شده، طبق قوانین و مقررات قابل دریافت است و افزایش و دریافت بیش از آن رقم نیز تخلف محسوب می‌شود.

صالح ضمن اشاره به بازگشایی مدارس غیردولتی، گفت: مدارس غیردولتی نیز مانند مدارس دولتی شامل بازگشایی کامل و واکسیناسیون شده‌اند و مطابق دستورالعمل‌هایی که در خصوص بازگشایی و واکسیناسیون دانش‌آموزان مطرح شده، در همان قالب فعالیت می‌کنند و به صورت حضوری تابع همان ضابطه‌ای که آموزش و پرورش ارسال کرده، مشغول فعالیت هستند.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب