خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 30 September - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

جدیدترین آمارها از جشنواره «پژوهش سراهای دانش آموزی»

  • 30 آذر 1400 - 22:28
جدیدترین آمارها از جشنواره «پژوهش سراهای دانش آموزی»
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: در ۷۲۶ منطقه آموزشی کشور ۶۸۴ پژوهش سرای دانش آموزی در حال ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی به دانش آموزان دوره های مختلف تحصیلی هستند و توسعه آن ها بر اساس تئوری ها و نظریه های یادگیری موقعیتی و زمینه ای صورت گرفته است که یقیناً در آینده دستاورهای بزرگی برای جامعه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛علیرضاکمرئی در آیین اختتامیه دومین دوره جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای دانش آموزی کشور در شیراز گفت: بیش از ۱ میلیون و ۱۲۲ هزار دانش آموز در دومین دوره جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای دانش آموزی کشور شرکت کردند.

معاون آموزش متوسطه  وزارت آموزش و پرورش با بیان این که شاهد رشد ۴۲۴ درصدی از حیث مشارکت در  این جشنواره بودیم، گفت: دانش آموزانی که علاقه مند به یادگیری علوم نوین هستند می توانند از بستر پژوهش سراها برای یادگیری این علوم بهره بگیرند.

کمرئی گفت: این جشنواره در ۱۰ محور و ۸۴ گرایش  برگزار شده است که نسبت به اولین دوره جشنواره شاهد افزایش محورها و گرایش ها بوده ایم.

وی افزود: زیست فناوری، نانو، نجوم، گیاهان دارویی و طب ایرانی، آزمایشگاه علوم تجربی، کد نویسی، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته، ادبیات و علوم انسانی و انرژی های نوین از محورهای برگزاری مسابقات بوده است.

کمرئی گفت: ۶ هزار و  ۶۴۹  دانش آموز  به همراه آثار و تولیدات خود به مرحله کشوری جشنواره راه پیدا کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود  به یادگیری موقعیتی اشاره کرد و گفت: در سازنده گرایی فرهنگی و اجتماعی به این مسأله بسیار تأکید شده است.

معاون آموزش متوسطه  وزارت آموزش و پرورش با اشاره به یادگیری در رویکرد سازنده گرایی گفت: یادگیری باید در زمینه و بافت محیطی مناسب شکل بگیرد تا آموخته های دانش آموزان تعمیق گردد.

کمرئی به عناصر یادگیری سازنده گرایی اشاره کرد و گفت: در این نوع یادگیری فراگیر خود مفهوم سازی می کند و  معلم تسهیل گر یادگیری است و مشارکت و فعال بودن  دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: تأسیس و توسعه پژوهش سراها بر اساس تئوری ها و نظریه های یادگیری موقعیتی و زمینه ای شکل گرفته است و یقیناً در آینده دستاورهای بزرگی برای جامعه خواهد داشت.

معاون آموزش متوسطه  وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان باید برای رسیدن به رشد و کمال حرکت کنند و حضور دانش آموزان در جشنواره ها و چشیدن طعم موفقیت می تواند ضمانت موفقیت آنان در آینده باشد.

کمرئی گفت: باید با نگاه به توسعه فردی یعنی بهتر کردن امروزمان از دیروز به سمت تحقق شایستگی ها حرکت کنیم تا حیات طیبه مورد نظر اتفاق بیفتد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی گفت: دانش آموزان باید خودشان را در موقعیت های یادگیری مختلف قرار دهند و در این زمینه آموزش و پرورش فضاهایی خوبی را ایجاد کرده است.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از دانش آموزان مقام آور در دومین دوره جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای کشور همزمان با سراسر کشور تقدیر شد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب