خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 30 September - 2022
3
ایچنا گزارش می دهد؛

قدردانی از اقدامات حمایتی آستان قدس برای کودکان بی‌سرپرست

  • 30 آذر 1400 - 14:30
قدردانی از اقدامات حمایتی آستان قدس برای کودکان بی‌سرپرست
رئیس سازمان بهزیستی کشور در دیدار با تولیت آستان قدس رضوی از اقدامات این آستان مقدس در حمایت از کودکان بی‌سرپرست و بد سرپرست تحت پوشش سازمان بهزیستی قدردانی کرد.
به گزارش خبرگزاری ایچنا، علی‌محمد قادری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور امروز ضمن تشرف به زیارت بارگاه منور رضوی با تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفتگو کرد.
وی در این دیدار از توجه ویژه آستان قدس رضوی به جامعه هدف این سازمان تجلیل و ابراز کرد: حمایت‎های مؤثر و برنامه منظم تولیت آستان قدس رضوی برای سرکشی از مراکز سازمان بهزیستی قابل‌ تحسین و قدردانی است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به دستور اخیر تولیت آستان قدس در تأمین لباس گرم کودکان بی‌سرپرست مراکز بهزیستی خراسان رضوی، اظهار کرد: احساس مسئولیت و حضور معنوی خدام بارگاه منور رضوی در بیش از ۹۰ مرکز بهزیستی در سراسر استان همراه با اهدای لباس گرم و هدایا موجب قوت قلب کارکنان این سازمان شد.
وی ادامه داد: خرسندیم از اینکه دستور داده‌اید این حرکت ارزشمند در مراکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست بهزیستی در استان‌های خراسان شمالی، جنوبی و سیستان و بلوچستان نیز توسط خدام بارگاه منور رضوی استمرار پیدا کند.
قادری با بیان اینکه این سازمان بیش از ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را تحت پوشش دارد، ابراز کرد: بیش از ۵۳ مسئولیت مستقیم و ۱۲۰ زیر فعالیت برای سازمان بهزیستی وجود دارد؛ زنان سرپرست خانوار یا بی‌سرپرست مؤثر، افراد دارای معلولیت، معلولان مشاغل و صنوف مختلف به‌عنوان بیمار جسمی و حرکتی، نابینا، ناشنوا، فرزندان بی‌سرپرست و یتیم و … از جمله مخاطبان این سازمان هستند.
تولیت آستان قدس رضوی نیز در این دیدار با بیان اینکه خدمت به خلق خدا وظیفه دینی و انسانی همه ما است، به روایت «الخَلقُ عِیالُ الله» از رسول گرامی اسلام اشاره و عنوان کرد: تمام خلق عیال خداوند هستند و رحمت واسعه الهی شامل تمام بندگان می‌شود و گرامی‌ترین افراد نزد خداوند متعال آن‌هایی هستند که به مردم سودی بیشتری می‌رساند و مشکلات نیازمندان را مرتفع می‌سازد.
وی در ادامه به وظایف دشوار سازمان بهزیستی اشاره و اظهار کرد: وظایف خطیر و امکان محدود سازمان بهزیستی و نیاز‌های ویژه افراد تحت پوشش این سازمان، همراهی مردم و خیران با این سازمان را ضروری کرده است و قطعاً بهزیستی تنها با تکیه‌بر امکانات دولتی نمی‌تواند به اهداف خود برساند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی افزود: جامعه مخاطبین سازمان بهزیستی افراد توان‌یاب و آسیب‌پذیری هستند که اگر حمایت‌های این سازمان نباشد با مشکلات جدی در زندگی مواجه خواهند شد.
وی اعتمادسازی در میان مردم، تبلیغات و آشنایی جامعه با خدمات و اقدامات سازمان بهزیستی را برای جذب مشارکت‌های مردمی لازم دانست و عنوان کرد: تبلیغات، مستندسازی و ارائه گزارش عملکرد از فعالیت‌های سازمان بهزیستی به جامعه می‌تواند موجب تشویق مردم برای مشارکت در امور خیرخواهانه این سازمان شود.
تولیت آستان قدس رضوی یادآور شد: آستان قدس رضوی به میزان توان و امکانات آمادگی کامل برای کمک به سازمان بهزیستی را دارد.
  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب