خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 7 February - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

افزایش بستری کودکان زیر ۱۰ سال به علت آنفلانزای‌ فصلی است

  • 30 آذر 1400 - 13:20
افزایش بستری کودکان زیر ۱۰ سال به علت آنفلانزای‌ فصلی است
معاونت مراقبت و درمان ستاد کرونا استان تهران گفت: افزایش درصد فراوانی بستری شدگان کودکان زیر ۱۰ سال، به علت آنفلانزای‌ فصلی است که لازم است با مراقبت از دانش آموزان در منزل و مدرسه افزایش این بیماری فصلی کنترل شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، در هشتاد‌ومین‌ جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استانداری تهران طبق آماری که در جلسه مطرح شد، که بیش از ۲۰ میلیون دز در استان تهران در گروه سنی بالای ۱۲ سال تزریق شده‌ است، ۸۸ درصد دز اول و ۷۶.۶ درصد ۲ نوبت واکسن دریافت کرده‌اند.

همچنین ارائه شد: دانش آموزان استان تهران ۸۷.۹ درصد دز اول و ۷۰.۵ درصد دو دز را تزریق کردند و ۶۴۲ دانش آموز استان شامل ۳۶۰ نفر در پایتخت و ۲۸۲ نفر در شهرستان‌های تهران مبتلا به کرونا شدند.

علاوه‌ بر آن در جلسه عنوان شد: شیوع امیکرون‌ به نحوی است که شمار بیماران در عرض ۱.۵ تا سه روز در هر محل آلوده دو برابر شده است، به نحوی که سرعت شیوع سویه جدید نسبت به دلتا سه برابر است.

هنچنین نادر توکلی معاونت مراقبت و درمان ستاد کرونا استان تهران با اشاره به این که در شمال تهران مراجعه مبتلایان به کرونا افزایش یافته است، اظهار کرد: مراجعین کرونا نسبت به قله پیک پنجم ۹۰ درصد کاهش یافته است، همچنین در هفته چهارم آذرماه نسبت به هفته سوم ۹ درصد بستری بیماران کاهش یافته است.

وی افزود: افزایش درصد فراوانی بستری شدگان کودکان زیر ۱۰ سال به ۱۵.۷ درصد، به علت آنفلانزای‌ فصلی است که لازم است با مراقبت از دانش آموزان در منزل و مدرسه افزایش این بیماری فصلی کنترل شود.

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به این که پوشش مراقب‌های بهداشت از طرف وزارت آموزش و پرورش کافی نیست، اظهار کرد: با توجه به حضوری شدن امتحانات دانش آموزان، برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و غربال‌گری در ایام امتحانات، لازم است از ظرفیت طرح شهید سلیمانی برای نظارت بر مدارس استفاده شود.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب