خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 28 January - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

آغاز واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در پرتغال

  • 28 آذر 1400 - 9:47
آغاز واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در پرتغال
پرتغال که یکی از بالاترین نرخ‌های پوشش واکسیناسیون در جهان را دارد، پویش واکسیناسیون برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله را از روز شنبه راه اندازی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، در حالی که شیوع سویه اومیکرون به شکلی نگران کننده در جهان ادامه دارد، پرتغال که یکی از بالاترین نرخ‌های پوشش واکسیناسیون در جهان را دارد، با تبعیت از دیگر کشور‌های اروپایی پویش واکسیناسیون خود را برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله از روز شنبه راه اندازی می‌کند.
نزدیک به ۸۰ هزار کودک از ۶۴۰ هزار کودک پرتغالی در این گروه سنی برای دریافت اولین دوز واکسن فایزر مخصوص کودکان در این هفته ثبت نام کرده اند.
بر اساس داده‌های گردآوری شده توسط وب سایت «دنیای ما در داده ها»، پرتغال با واکسینه کردن ۸۸.۹ درصد از جمعیت ۱۰.۳ میلیونی نفری اش، از نظر گستردگی واکسیناسیون شهروندان خود علیه کووید ۱۹ پس از امارات متحده عربی در رتبه دوم جهان قرار دارد.
مارتا تمیدو وزیر بهداشت پرتغال اعلام کرد بیش از ۲.۲ میلیون دوز واکسن یادآوری کووید ۱۹ نیز در این کشور تزریق شده است تا محافظت و ایمنی بیشتری برای بزرگسالان این کشور در برابر بیماری کووید ۱۹ ایجاد شود.
با وجود نرخ بالای واکسیناسیون در پرتغال، دولت این کشور از ابتدای دسامبر بار دیگر چندین تدبیر بهداشتی پیشگیرانه برای گسترش استفاده از ماسک، ضرورت استفاده از گواهی واکسیناسیون و الزام به انجام آزمایش‌های غربالگری به اجرا گذاشت.
پرتغال از جمله کشور‌هایی است که برای مسافرانی که قصد ورود به خاک این کشور را دارند (حتی کسانی که کاملا واکسینه شده‌اند) الزام ارائه آزمایش منفی کووید ۱۹ اعمال کرده است.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب