خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 30 September - 2022
3
ایچنا گزارش می دهد؛

اکران فیلم‌های برگزیده جشنواره رشد در مدارس

  • 27 آذر 1400 - 11:32
اکران فیلم‌های برگزیده جشنواره رشد در مدارس
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با تاکید بر اثرگذاری تربیتی فیلم‌های برگزیده جشنواره فیلم رشد برای دانش‌آموزان، از اکران موارد برگزیده در مدارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا،  حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در اختتامیه پنجاهمین جشنواره فیلم رشد با اشاره به اینکه از تولیدات جشنواره‌های رشد در مسیر تحول در آموزش و پرورش استفاده می‌کنیم،  اظهار کرد: در سازمان پژوهش تلاش بر این است که از انحصار کتاب درسی فاصله گرفته و از کتاب محوری به برنامه محوری حرکت کنیم که البته در این مورد  کتاب حذف نمی‌شود بلکه از انحصار می‌افتد.

وی ادامه داد: باید با استفاده از این جشنواره‌ها، بسته‌های یادگیری تدوین کنیم تا غنای لازم را داشته باشد.

ملکی تصریح کرد: تلاش داریم حاصل تلاش‌های این جشنواره در فرایند اثرگذاری بر دانش آموزان قرار گیرد که البته تاکنون توفیق رضایت بخش به دست نیاوردیم،  با وجود اینکه فیلم‌های خوبی به جشنواره آمد و قدم‌های خوبی برداشتیم اما هنوز در قامت جشنواره رشد عمل نکردیم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی  اضافه کرد: بنا داریم با همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی  فیلم‌های برگزیده را در مدارس به نمایش در آوریم و اگر این کار نشود درخت جشنواره میوه نخواهد داشت، چراکه میوه جشنواره را باید دانش آموز بچیند.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره براساس یک اندیشه انجام می‌شود و از گذشته  این کارها هدایت می‌شود،  بیان کرد: در این جشنواره سعی کردیم بین جشنواره شهید نوجوان علی لندی،  ارتباط برقرار کنیم و بر این اساس یادواره‌هایی از این شهید نوجوان در نظر گرفتیم تا به برگزیدگان  هم اعطا شود همچنین از والدین این شهید تقاضا کردیم که در جشنواره حاضر شوند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اینکه با این کار می‌خواهیم حرفی بزنیم و این است که با این شهید رابطه ناگسستنی داریم،  گفت: عهد بسته‌ایم تا بسته‌های یادگیری را علاوه بر سایر ابعاد تربیتی  بر محوریت فرهنگ جهاد و شهادت قرار دهیم و برنامه‌های درسی به این وسیله نورانی شود.

  • منبع : تسنیم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب