خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 30 September - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

افزایش ۱۷ درصدی بودجه عمرانی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۱

  • 22 آذر 1400 - 22:08
افزایش ۱۷ درصدی بودجه عمرانی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۱
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از افزایش 17 درصدی بودجه عمرانی آموزش و پرورش در لایحه بودجه سال 1401 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور  درباره وضعیت بودجه عمرانی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: در لایحه بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۱، بودجه عمرانی وزارت آموزش و پرورش نسبت به بودجه عمرانی ۱۴۰۰ این وزارتخانه، ۱۷ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۱، ردیف تکمیل فضاهای آموزشی نیمه تمام خیرین به ۲۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است و این در حالیست که این رقم در بودجه سال ۱۴۰۰ عدد ۲۳۵۰ میلیارد تومان بود.

رخشانی‌مهر با اشاره به اینکه در بودجه سال آینده، توجه ویژه‌ای به مدرسه‌سازی در مناطق محروم شده است، گفت: ردیف ایجاد فضاهای آموزشی در استان سیستان و بلوچستان که در سال گذشته ۱۸۰ میلیارد تومان به ۲۶۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ رسیده است.

وی افزود: با افزایش مجموع اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش توجه به مناطق محروم همچون استان‌های خوزستان، کرمان، آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان افزایش یافته است و امیدواریم مدرسه سازی در استان‌های مورد اشاره رونق دوچندان داشته باشد و سرانه فضاهای آموزشی در این مناطق افزایش یابد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه در سال جاری رقم اعتبارات ساخت فضاهای آموزشی ۴۶۰۰ میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: مجموع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای طرح‌های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور مندرج در پیوست یک برای سال ۱۴۰۱ به ۵۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب