خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 26 September - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

۶۵۰مرکز “شبه‌ خانواده” در سطح کشور فعالیت دارد

  • 22 آذر 1400 - 20:43
۶۵۰مرکز “شبه‌ خانواده” در سطح کشور فعالیت دارد
مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی گفت: در راستای نگهداری و پرورش کودکان بی‌سرپرست در مناطق مختلف کشور ۶۵۰ مرکز شبه خانواده فعالیت دارند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا،سعید بابایی ظهر امروز در آیین راه‌اندازی شیرخوارگاه و تجلیل از خیران و پرستاران بهزیستی با اشاره به نگهداری از کودکان بی‌سرپرست اظهار داشت: در راستای نگهداری و پرورش کودکان بی‌سرپرست در مناطق مختلف کشور ۶۵۰ مرکز شبه خانواده فعالیت دارند.

وی افزود: از این تعداد مرکز شبه خانواده ۳۳ مرکز مختص نگهداری از شیرخوارها یعنی کودکان در سنین صفر تا ۳ سال است.

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی تصریح کرد: اگرچه اداره این مراکز توسط شورای بهزیستی است اما افراد خیر و نیکوکار کمک‌های چشمگیری نسبت به بهزیستی دارند.

بابایی بیان کرد: کمک به افراد نیازمند از ویژگی‌های بسیار ارزشمند ملت ایران است که همواره در کمک به هم‌نوع پیشقدم هستند تا جایی که برخی از آنها حاضرند از رفاه روزمره خود در راستای التیام بخشیدن به دردهای و آلام کودکان بی‌سرپرست بگذرند بنابراین وجود چنین روحیه‌ای در مردم ایران یک سرمایه ارزشمند معنوی بوده که برگرفته از سیره زندگی امام علی(ع) است.

وی ادامه داد: بهترین مکان برای پرورش کودک آغوش خانواده سالم است اما در صورتی که خانواده شرایط و صلاحیت برای پذیرش فرزند را نداشته باشند، استفاده از ظرفیت خویشاوندان و در صورتی که این امکان فراهم نباشد پرورش کودک در خانواده‌ای که فرزند ندارند اولویت است و در صورتی هم که هیچ یک از این موارد محقق نشود این کودکان در مراکز شبه خانواده نگهداری می‌شوند.

 شیرخوارگاه اراک راه‌اندازی شد

زهرا امینی، مدیرکل بهزیستی استان مرکزی هم در این مراسم با اشاره به نقش بهزیستی در نگهداری از کودکان بی‌سرپرست گفت: بخشی از حیطه وظایف بهزیستی به نگهداری از کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست اختصاص دارد که در این راستا تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا شرایط مطلوب مراقبت و پرورش در مکان مناسب فراهم شود، همچنین استفاده از نیروهای کاردان و ماهر در شیرخوارگاه اراک مورد اهتمام ویژه قرار دارد.

وی افزود: شیرخوارگاه اراک که یک طرح خیرساز است در ۳ طبقه با ۸میلیارد تومان اعتبار و ظرفیت نگهداری ۴۰ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست راه‌اندازی شده است.

  • منبع : تسنیم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب