خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

معرفی شخصیت ملی برای کودکان، مهمترین هدف جشنواره «قهرمان من»

  • 22 آذر 1400 - 20:07
معرفی شخصیت ملی برای کودکان، مهمترین هدف جشنواره «قهرمان من»
مدیر عامل مجمع ایران نوشت گفت: معرفی شخصیت‌های ملی برای کودکان و نوجوانان، ضرورتی فرهنگی است و دبیرخانه دائم جشنواره «قهرمان من» با هدف معرفی چنين شخصيت هايي فعالیت خود را آغاز می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، آقای محمد یقینی در جمع خبرنگاران با تاکید بر اهمیت تولید صنایع فرهنگی افزود: در صنایع فرهنگی، علاوه بر موضوع مصرف محصولات، تاثیرگذاری فرهنگی نیز به عنوان هدف نهایی در تولید محصول در نظر گرفته می‌شود.
وی با ابراز تاسف از اینکه از ده شخصیت (کاراکتر) برتر و شناخته شده در میان کودک ایرانی، هیچکدام ایرانی نیستند افزود: مهمترین هدف جشنواره قهرمان من، ایجاد یک یا چند شخصیت ملی است که شخصیت حاج قاسم سلیمانی، ظرفیت الگونمایی و قهرمان پروری به عنوان یک کاراکتر ایرانی با قابلیت‌های بین المللی را دارد.
یقینی اضافه کرد: نخستین جشنواره قهرمان من با محوریت شهید سلیمانی برگزار شده بود و دومین دوره این جشنواره با محور حاج قاسم و دیگر قهرمانان مانند شهدای سلامت، در دو سطح حرفه‌ای و دانش آموزی برگزار می‌شود. مجمع ایران نوشت نیز تلاش می‌کند تا برگزاری جشنواره قهرمان من، زنجیره تولید محتوا و همکاری میان سازمان ها، طراحان و تولید کنندگان را فراهم کند.
آقای حسین شکاری، دبیر جشنواره ” قهرمان من ” نیز در این نشست گفت: فراخوان جشنواره از امروز در سراسر کشور آغاز شده است و طراحان و علاقه‌مندان به تولید محصولات فرهنگی می‌توانند ایده‌ها و طرح‌های خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی www.ghahreman.ir ارسال کنند.
وی جریان سازی فرهنگی را از اهداف دیگر این جشنواره افزود و گفت: آثار برگزیده در سطح حرفه‌ای و در سطح دانش آموزی توسط داوران ارزیابی و معرفی می‌شود.
شکاری گفت: تولید محصولات فرهنگی، دارای ۱۶ دسته بندی و ۱۷۰ حرفه است که آثار برگزیده جشنواره، در چهار حوزه اسباب بازی، لباس و پوشاک، نوشت افزار و دیگر محصولات جانبی فرهنگی، به تولید کنندگان محصولات فرهنگی همچنین خانواده‌های ایرانی معرفی می‌شوند.
دومین جشنواره ملی ” قهرمان من ” با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز آفرینش‌های هنری بسیج، شهرداری تهران، انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی و دیگر مراکز فعال در تولیدات فرهنگی متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی برگزار می‌شود.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب