خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

وضعیت نگران‌کننده ۱۰ کاراکتر محبوب دانش‌آموزان ایرانی

  • 22 آذر 1400 - 19:32
وضعیت نگران‌کننده ۱۰ کاراکتر محبوب دانش‌آموزان ایرانی
مدیرعامل مجمع ایران نوشت گفت: ۱۰ کاراکتر محبوب دانش‌آموزان ایرانی، خارجی هستند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ محمد یقینی مدیر عامل مجمع ایران نوشت در نشست خبری دومین جشنواره ملی قهرمان من که در مجتمع انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار کرد:  موضوع صنایع فرهنگی یک موضوع استراتژیک در دنیاست.

وی ادامه داد: صنایع فرهنگی ۱۶ حوزه محصولی و ۸ حوزه خدماتی دارد؛ محصولاتی است که در آن صرفا مصرف مد نظر نیست بلکه با محتوا و پیام همراه است و مخاطب خود را با آن ملموس می‌کند.

یقینی اضافه کرد: حجم صنایع فرهنگی در دنیا که فراصنعتی است معادل ۲۲۵۰ میلیارد دلار است و در کشورهای پیشرفته بیش از ۱۵ درصد GDP را تشکیل می‌دهد.

وی اضافه کرد: حجم صنایع فرهنگی در کشور ما هست که بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان است که سهم محتوای داخلی و بومی در این میان، نیم درصد است.

مدیرعامل مجمع ایران نوشت با بیان اینکه سیاست‌گذاری دقیقی در حوزه محصولات فرهنگی نداریم، گفت: هر ۱۰ کاراکتر محبوب کودک و نوجوان ایرانی در کشور، آمریکایی است و نشان می‌دهد فعالیت های ما در این زمینه ناقص است

وی به جشنواره ملی قهرمانان من اشاره کرد و افزود: در دومین جشنواره قهرمان من به این نتیجه رسیدیم که بحث زنجیره محتوا کامل نیست و شخصیت سازی نشده است بر همین اساس امسال صحبت بر این شد که قهرمان من، متمرکز بر روی طراحی محصول، شخصیت پردازی و گره خوردن با محصولات فرهنگی شود.

مهدی یوسفوندی مدیر خانه خلاق تم در این مراسم گفت: رویداد قهرمان من سال گذشته در یک فضای ضروری برگزار شد و بیشتر تجربه‌اندوزی بود و امسال اتفاقات بهتر رقم خواهد خورد.

وی ادامه داد: دبیرخانه دائمی جشنواره ملی قهرمان من تشکیل خواهد شد.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب