خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

افزایش جرم و جنایت میان نوجوانان انگلیسی

  • 22 آذر 1400 - 12:08
افزایش جرم و جنایت میان نوجوانان انگلیسی
شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی در گزارشی از افزایش جرم و جنایت میان نوجوانان انگلیس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی در گزارشی از افزایش جرم و جنایت میان نوجوانان انگلیس خبر داد.
بر اساس این گزارش، میزان جرم و جنایت در میان نوجوانان انگلیس به بالاترین سطح طی بیش از یک دهه رسیده است. شمار زیادی از این جرایم با چاقو انجام می‌شود. جوان‌ترین قربانی ۱۲ سال دارد. این بحران سبب شد یکی از ساکنان شهر لندن کارزاری را برای جمع آوری سلاح سرد در میان نوجوانان آغاز کنند.

نیو بارکر خبرنگار الجزیره انگلیسی مستقر در لندن گزارش داد فارون پل در آستانه فرا رسیدن یک شب دیگر در پایتخت لندن در حال پوشیدن جلیقه حفاظتی اش است. این‌ها ابزار‌هایی است که او طی دو هفته گذشته توانسته است جمع آوری کند. حمل همه این ابزار‌ها غیر قانونی است، اما به دست آوردن آن‌ها از طریق اینترنت و فضای آنلاین کار آسانی است.
او در رسانه‌های اجتماعی دنبال کننده‌های زیادی دارد، جایی که در آن نوجوانان می‌خواهند از دست این سلاح‌ها خلاص شوند. یک پسر ۱۷ ساله در اینستاگرام با او تماس گرفت و گفت که می‌خواهد چاقویش را تحویل دهد. فارون در یک منطقه خاکستری قانون فعالیت می‌کند و پلیس هم در جریان این موضوع قرار دارد. او اطلاعات زیادی در این زمینه دارد.
ما با این پسر ۱۷ ساله ملاقات کردیم که می‌خواهد چاقویش را به کسی تحویل دهد که به او اعتماد دارد.
نوجوانی که چاقویش را تحویل دارد سخنان مهمی را بر زبان آورد. او گفت دو دسته شهروند در لندن هستند. افراد غیر نظامی همانند من وجود دارند و افرادی همانند او به دلیل جایی که در آن زندگی می‌کنند و نه رنگ پوستشان در شرایط جنگی دائمی به سر می‌برند.
پلیس می‌گوید کودکان حتی ۱۰ ساله سلاح‌های مهلک با خود حمل می‌کنند. فقر و رقابت در فضای آنلاین سبب تشدید این خشونت‌ها شده است. امسال تعداد کودکان قربانی در بالاترین سطح از سال ۲۰۰۸ قرار دارد؛ سالی که در آن بن کینسلای ۱۶ ساله در خیابانی در لندن توسط گروهی از نوجوانان با چاقو کشته شد. خانواده اش از طریق ایجاد این مرکز آموزشی یادش را گرامی می‌دارند.
تام مک نیل یکی از اعضای پلیس انگلیس در سخنانی گفت:” ما شاهد در پیش گرفته شدن یک دهه اقدامات ریاضتی در بخش پلیس در زمینه کار با نوجوانان و آموزش بوده ایم. ما همچنین شاهد کاهش سرمایه گذاری در بخش بهداشت روانی و مراقبت‌ها از کودکان و درمان‌های مرتبط با استفاده از مواد مخدر بوده ایم. همین موضوع سبب افزایش اعداد و ارقام در این زمینه شده است. ما تلاش‌های واقعی را برای احیای روند نظارت بر جامعه در پیش گرفته ایم تا به صورت فعالانه‌ای بتوانیم مانع از وقوع جرم و جنایت در جوامع خود شویم. “

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب