خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
4
ایچنا گزارش می دهد؛

مراکز نوآوری باید پاتوق دانش‌آموزان باشند

  • 20 آذر 1400 - 21:29
مراکز نوآوری باید پاتوق دانش‌آموزان باشند
معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه مراکز نوآوری باید پاتوق دانش آموزان باشند، گفت: یک پیشنهاد جدی ما این است که رفت‌وآمد معلم‌ها به دانشگاه‌ها و حضورشان را در طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی افزایش دهیم.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛پیمان صالحی امروز در آئین زنگ پژوهش که در تالار فرهنگ برگزار شد، با بیان اینکه باید بررسی کنیم چگونه در دو وزاتخانه علوم و آموزش و پرورش می‌توانیم طوری هم افزا عمل کنیم که دانش‌آموزان توانمندی را تحویل‌ گرفته و با توجه به اهدافی که داریم، به جامعه تحویل دهیم.

وی افزود: پیشنهاد جدی ما این است که رفت‌وآمد معلم‌ها به دانشگاه‌ها و حضورشان را در طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی افزایش دهیم. دو معاونت مربوط در حوزه پژوهش و فناوری این آمادگی را دارند که زمینه‌ها را مهیا کنند.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه همچنین معتقدم مراکز نوآوری باید پاتوق دانش آموزان باشند، گفت: تربیت نیروی انسانی از دیگر موضوعاتی است که باید درباره آنها با یکدیگر هم افزایی داشته باشیم. هیچ فناوری و پژوهشی بدون نیروی انسانی کارآمد میسر نیست.

صالحی با اشاره به اینکه موضوع دیگر تربیت تکنسین نیروی ماهر است، گفت: وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش می‌توانند در این زمینه همکاری خوبی داشته باشند. دوره‌های کاردانش و فنی و حرفه ای در آموزش و پرورش فراوان است. برخی افراد تک مهارتی هستند و می‌توانند تکنسین ماهری باشند.

وی تاکید کرد: باید در دوره‌های استعدادیابی افراد توانمند را شناسایی کنیم. از آن سو ما در وزارت علوم مراکز و دانشگاه‌های فنی و حرفه ای و مراکز جامع علمی و کاربردی را داریم و همکاری مشترک دو وزارتخانه می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: امید است بتوانیم فرزندانی را تربیت کرده و پرورش بدهیم که در آینده در این کشور بمانند و منشا اثرات خیر برای کشور، نظام و مردم باشند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب