3500 دانش‎ آموز گلستانی به اردوی راهیان نور اعزام می‎شوند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ گلستان، صبح امروز بیش از 150 نفر از دانش‎آموز پسر استان گلستان در قالب چهار دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

مسئول سازمان بسیج دانش‎آموزی استان گلستان در این باره اظهار کرد: به یاد سردار رشید اسلام و سید مقاومت جبهه اسلام شهید سلیمانی و با شعار «سردار راهت ادامه دارد» مرحله دوم اعزام راهیان نور پسران از امروز به مدت سه هفته در حال برگزاری است.

محمود علیخانی ادامه داد: مرحله نخست اعزام‎ها از 11 تا 26 آبان ماه سال جاری برگزار شد و بالغ بر 2 هزار نفر از دختران به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

وی اضافه کرد: در اعزام‎های مرحله دوم که از امروز آغاز شده و تا 26 بهمن‎ماه جاری ادامه دارد بالغ بر یک هزار و 500 نفر در دو مرحله به راهیان نور اعزام می‎شوند.

مسئول سازمان بسیج دانش‎آموزی استان گلستان هدف از اعزام دانش‎آموزان به راهیان نور را آشنایی نسل جوان با ارزش‎های دوران دفاع مقدس و آرمان‎های شهدا و زیارت یادمان‎های شهدا برشمرد.

علیخانی بیان کرد: اردوی راهیان نور به مدت چهار شبانه‎روز ادامه دارد و در هر کاروان برنامه‎های فرهنگی بسیاری خوبی برای دانش‎آموزان تدارک دیده شده تا پس از برگشت به عنوان سفیران فرهنگی در جامعه ایفای نقش کنند و برکات دوران دفاع مقدس را نشر بدهند.

وی افزود: در حالی که کسی جرأت نمی‎کرد مقابل آمریکا قرار بگیرد ایران مدرن‎ترین پایگاه نظامی این کشور در عراق را موشک‎باران کرد و این اقدام غرورآفرین نتیجه خون مطهر شهدا است که عزت و بزرگی را برای ملت ایران رقم زده است./

 

منبع: خبرگزاری بسیج

همچنین ببینید

اجرای ۲۳۶ برنامه در حوزه کودک و نوجوان به مناسبت «فتح خرمشهر» در مازندران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ «محمدعلی یزدان شناس» مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران در نخستین …