35 هزار کودک در استان مرکزی به پایگاه‌های غربالگری چشم مراجعه کردند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ زهرا امینی در اراک اظهار کرد: هر ساله از یک آبان تا 30 آذرماه طرح پیشگیری از تنبلی چشم در سراسر کشور توسط سازمان بهزیستی انجام می‌شود و در بهزیستی استان نیز امسال کودکان 3 تا 6 ساله در 368 پایگاه غربالگری بینایی سنجی مورد معاینه قرار گرفتند.

وی افزود: این کار در سه سطح انجام شد نخست در مهدکودک، خانه بهداشت و بهزیستی و چنانچه بچه‌ها مشکوک بودند در سطح دوم یا اترومنتیس و یا بینایی سنجی ارجاع داده می‌شوند  که پس از بررسی و مشاهده اختلال در آنها به چشم پزشک مراجعه می‌کنند و در چشم پزشکی معاینات به صورت تخصصی بررسی می‌شود و تشخیص نهایی در آنجا مشخص می‌شود.

امنیی افزود: از تعداد کودکانی که به پایگاه‌های سنجش بینایی مراجعه کردند تعداد 2354 نفر در سطح استان  مشکوک شناخته شده‌اند که جهت درمان به چشم پزشک ارجاع داده شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه این بیماری اگر به موقع تشخیص و پیشگیری نشود و غربالگری انجام نشود می‌تواند به اختلال بینایی و حتی نابینایی در یک چشم و حتی در مواردی هر دو چشم منجر شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی بیان کرد: امسال بیشترین غربالگری در سطح استان در شهر اراک انجام شده است که از این تعداد یک هزار  167 کودک مشکوک و به چشم پزشک معرفی شده‌اند./

 

منبع:خبرنگار فارس

همچنین ببینید

رفتار تکانشی تهدیدی برای امنیت شخصی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از بیتوته ؛معنی تکانش (Impulse) این است که در …