خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

اهدای ۸۲ دستگاه ویلچر به کودکان تحت پوشش بهزیستی

  • 20 آذر 1400 - 11:31
اهدای ۸۲ دستگاه ویلچر به کودکان تحت پوشش بهزیستی
۸۲ دستگاه ویلچر به کودکان زیر ۱۴سال تحت پوشش بهزیستی خراسان جنوبی اهداء شد.

به گزارش خبر گزاری ایچنا؛ این ویلچر‌ها با کمک ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تهیه و در قالب طرح مثبت حرکت ۱۵خرداد، به افرادی که در سامانه بهزیستی نام نویسی کرده بودند اهداء شد.

موسوی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان گفت: علاوه بر این بسته‌های معیشتی، لوازم التحریر و بهداشتی نیز به این افراد اهداء شد.

وی افزود: ارزش ریالی این کمک‌ها بیش از ۲۵۰میلیون تومان است و در قالب این طرح در فمرحله بعدی برای ثبت نام شده‌های بالای ۱۴سال نیز ویلچر اهداء خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان نیز گفت: نیازمندی‌های بهزیستی استان برای وسایل کمک توانبخشی معلولان زیاد است و اعتبارات دولتی یک میلیارد و ۳۰۰میلیون تومانی با توجه به افزایش قیمت تجهیزات کافی نیست و با کمک دستگاه‌های حمایتی این نیازمندی‌ها را برطرف می‌کنیم.

عرب نژاد افزود: از ۲۷هزار ویلچر توزیع شده از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، سهم استان ما ۲۵۰عدد بوده که در مرحله اول ۸۲ویلچر در استان توزیع می‌شود.

وی گفت: از مردم و نهاد‌های حمایتی می‌خواهیم که در تامین سایر اقلامی که نیازسنجی کرده ایم از جمله تشک مواج، سمعک، باتری سمعک و دستگاه بریل خوان ما را کمک کنند.

مدیرکل بهزیستی استان همچنین گفت: در خصوص نیاز معلولان و جامعه هدف ما که در روستا‌های تازه گاز کشی شده به سر می‌برند، هزینه‌های گازکشی نیز تامین خواهد شد.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب