خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

برگزاری هفته پژوهش کانون پرورش فکری گیلان با عنوان «از مسئله‌شناسی تا معرفت‌شناسی»

  • 19 آذر 1400 - 22:08
برگزاری هفته پژوهش کانون پرورش فکری گیلان با عنوان «از مسئله‌شناسی تا معرفت‌شناسی»
سپرست کانون پرورش فکری گیلان از برگزاری ویژه‌برنامه‌های هفته پژوهش این مجموعه از ۲۵ لغایت ۳۰ آذرماه خبر داد و گفت: شعار این هفته «از مسئله شناسی تا معرفت شناسی» است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛سیدجلیل میرعظیمی در جمع خبرنگاران از ویژه برنامه های هفته پژوهش خبر داد و اظهار کرد: «از مسئله‌شناسی تا معرفت‌شناسی» شعار سیزدهمین ویژه‌برنامه هفته پژوهش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان است.

سرپرست کانون پرورش فکری گیلان درهمین‌حال، به گستره‌ اجرای فعالیت‌های هفته پژوهش اشاره و ضمن تاکید بر برگزاری هم‌زمان فعالیت‌های حضوری و مجازی عنوان ‌کرد: بهره‌گیری از تمامی فرصت‌ها در مرکز استان و مراکز فرهنگی هنری و درعین‌حال، همراه‌سازی دستگاه‌های فعال این حوزه، در دستورکارقراردارد.

وی در این میان با خاطرنشان‌کردن اهداف کانون در برگزاری این ویژه‌برنامه‌ها و تاکید بر ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ مطالعه و جستجوگری در میان مخاطبان و تشویق و حمایت از پژوهش‌گران عنوان کرد: فعالیت‌های پژوهش‌محور، از اولویت‌های کانون پرورش فکری است و هفته پژوهش فرصتی برای مرور فعالیت‌های پیشین و ترسیم چشم‌انداز برنامه‌های مجموعه در این حوزه محسوب‌می‌شود.

میرعظیمی ادامه صحبت‌های خود را به تبیین مهم‌ترین فعالیت‌های هفته پژوهش کانون گیلان اختصاص‌داد و برگزاری نشست‌های آموزشی با حضور پژوهش‌گران و صاحب‌نظران این عرصه و همراه‌سازی کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها را از جمله این برنامه‌ها اعلام‌کرد.

وی افزود: تجلیل از مربیان و اعضای پژوهش‌گر، برگزاری کارگاه‌های تخصصی در فضای مجازی و شرکت کارکنان این مجموعه در دوره‌های آموزش مجازی از دیگر فعالیت‌های هفته پژوهش است.

سرپرست کانون گیلان، برگزاری ویژه‌برنامه‌های مشترک با دستگاه‌ها و گروه‌های مردم‌نهاد، بازدید مربیان و اعضا از مراکز علمی‌تحقیقی و اجرای فعالیت‌های پژوهشی مربیان در کارگاه‌های عمومی برخط را خاطرنشان‌کرد و گفت: این ویژه‌برنامه‌ها از ۲۵ لغایت ۳۰ آذر سال ۱۴۰۰ برگزار ‌می‌شود.

وی همچنین اشاره‌ای به روند فعالیت‌های پژوهشی کانون گیلان داشت و خاطرنشان کرد: طی سال ۱۴۰۰ افزون بر فعالیت‌های پژوهش‌محور در مراکز فرهنگی هنری، بیش از ۳۰ اثر پژوهشی مربیان و اعضا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در زمینه «اقدام‌پژوهی»، «پایان‌نامه»، «تحلیل محتوا»، «مقاله و جستار» به دبیرخانه استانی رسید و پس از داوری، هفت اثر مربیان و ۹ اثر پژوهشی اعضا برای رقابت با آثار پژوهشی پژوهش‌گران کانون‌ کشور به تهران ارسال شد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب