خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

ترویج تربیت قرآنی تقویت بنیه آموزشی جامعه را به دنبال دارد

  • 19 آذر 1400 - 12:51
ترویج تربیت قرآنی تقویت بنیه آموزشی جامعه را به دنبال دارد
رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: تلاش برای ترویج تربیت قرآنی اولویت اصلی در اجرای فعالیت‌های قرآنی در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، حجت الاسلام عزیز صابر ظهر چهارشنبه در نشست کارشناسان، رابطین، مدرسین و مدیران مراکز تربیت قرآنی نورالثقیلن، در سخنانی پیروی از تعالیم قرآن را عامل تقرب به ذات احدیت و سعادت دنیوی و اخروی عنوان و اظهار کرد: خدمت در حوزه قرآن توفیق بسیار ارزشمندی است که نصیب فعالان قرآنی شده و باید این موهبت الهی را غنیمت شماریم.

وی اجرای طرح نورالثقلین را در حوزه‌های محله محور، مسجد محور و خانه محور معرفی کرد و گفت: مؤسسات و خانه‌های قرآنی به عنوان مراکز تربیت نورالثقلین اعلام آمادگی کردند که هر کدام از مراکز حداقل ۱۰ جلسه خانگی در زمینه آموزش قرآن برگزار و اقشار مختلف مردم را تحت پوشش قرار دهند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی اردبیل ترویج تربیت قرآنی را ضرورت اصلی در اجرای فعالیت‌های آموزشی در جامعه عنوان کرد و گفت: تربیت قرآنی، توجه به ترجمه و مفاهیم قرآن و ترویج سبک زندگی اسلامی سه اصل مهم در اجرای طرح نورالثقیلن است که کارشناسان و فعالان قرآنی باید مورد توجه قرار دهند.

حجت الاسلام صابر از اجرای طرح آزمون اعطای مدرک عمومی و تخصصی قرآن در اردبیل اشاره کرد و گفت: در طرح جدید دارالقرآن الکریم تبلیغات اسلامی کشور آزمون اعطای مدرک عمومی و تخصصی قرآن از ۱ جز تا کل قرآن توسط دارالقرآن‌های استان و با نظارت و بازرسی شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی، اوقاف و امور خیریه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود.

وی به برگزاری چهارمین جشنواره بین المللی قرآن و عترت ویژه همسر و فرزندان طلاب در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: در بحث عدالت آموزشی طبق تفاهم نامه با حوزه علمیه، جشنواره قرآن و عترت در هفته پایانی آذرماه در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ، اذان، صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه ویژه همسران و کتابخوانی و نقاشی ویژه کودکان برگزار می‌شود و نفرات برگزیده در هر رشته و مقطع سنی علاوه بر دریافت جایزه به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد.

ترویج تربیت قرآنی تقویت بنیه آموزشی جامعه را به دنبال دارد

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان اردبیل، به اجرای طرح پایش و ارزیابی خانه قرآنی استان اردبیل اشاره کرد و گفت: از تاریخ ۲۰ آذرماه، کارشناسان قرآنی با مراجعه به خانه قرآنی های در روستاها و بخش‌های مختلف استان به ارزیابی و پایش عملکرد این خانه‌های قرآنی پرداخته و اطلاعات آنان را در سامانه درج خواهند کرد.

حجت الاسلام صابر بر ضرورت تشکیل مجمع خیرین قرآنی در شهرستان‌ها و مرکز استان تاکید کرد و افزود: با توجه به بودجه اندک فعالیت‌های قرآنی و کمبود اعتبار در زمینه تأمین منابع مالی مورد نیاز مؤسسات و مراکز قرآنی، بایستی با جذب خیرین، مجمع خیرین قرآنی تشکیل و بخشی از مشکلات مالی قرآنیان حل شود.

در این نشست، تعدادی از مدیران مؤسسات و مراکز قرآنی فعال استان اردبیل با ارائه گزارش عملکرد فعالیت‌های قرآنی، آمادگی خود را برای اجرای طرح تربیت قرآنی نورالثقلین اعلام کرده و خواستار حمایت مالی دارالقرآن الکریم تبلیغات اسلامی اردبیل از مؤسسات و مراکز قرآنی شدند.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب