خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

آیت الله علوی گرگانی:آموزش و پرورش مرکز تربیت فرزندان کشور است

  • 16 آذر 1400 - 18:01
آیت الله علوی گرگانی:آموزش و پرورش مرکز تربیت فرزندان کشور است
آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید دانش‌آموزان را در مسیر دینی و معارف اسلامی سوق دهد گفت: آموزش و پرورش مرکز تربیت فرزندان کشور است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، آیت الله علوی گرگانی پیش از ظهر دوشنبه در دیدار یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، مرکز تربیت فرزندان این کشور را آموزش و پرورش دانست و گفت: باید این نهاد مقدس دانش‌آموزان را در مسیر دینی و معارف اسلامی سوق دهند.

مرجع تقلید شیعیان افزود: در این شرایط که دشمنان چه در داخل و چه در خارج از کشور برای انحراف بچه‌های ما کار می‌کنند این آموزش و پرورش است که باید وظیفه مهم و سنگین هدایت فکری و اعتقادی فرزندان این مرز و بوم را به شایستگی انجام دهند.

وی با انتقاد از حاکمیت سند انحرافی ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش تصریح کرد: امیدوارم که وزیر جدید بتواند سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که به تأیید مقام معظم رهبری رسیده و دانش‌آموزان را با مباحث دینی و اسلامی رشد می‌دهد به طور کامل اجرایی کند.

آیت الله علوی گرگانی گفت: آینده کشور ما نیازمند جوانانی است که در کنار آگاهی‌های علمی با دین و معارف اهل بیت علیهم السلام انس داشته باشند چرا که در این صورت آینده کشور امید بخش و روشن خواهد بود.

استاد سطوح عالی حوزه با انتقاد از برخی از مدیران سابق آموزش و پرورش که وعده دادند در تعلیم و تربیت دینی تلاش کنند اما متأسفانه بر خلاف آنچه گفته بودند حرکت کردند افزود: امیدوارم که وزیر جدید وعده‌هایی که داده است را عمل کند و نظام آموزشی را در مسیری قرار دهد که دانش‌آموزان ما با مباحث دینی بیگانه نباشند.

مرجع تقلید شیعیان همچنین با اشاره به مطالبات معلمان از وزارت آموزش و پرورش از وزیر جدید خواست که برای برآورده شدن مطالبات به حق معلمان از همه توان و امکانات خود استفاده کند.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب