خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

غفلت از تربیت دینی دانش آموزان در سالهای اخیر

  • 16 آذر 1400 - 17:58
غفلت از تربیت دینی دانش آموزان در سالهای اخیر
وزیر آموزش و پرورش گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر فقط به کنکور و آموخته‌های علمی دانش آموزان توجه شده است و از مسائل دینی آنها غافل شده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، یوسف نوری پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه دیدار با علما و مراجع عظام تقلید گفت: باید اعتراف کنیم که در این چهل سال انقلاب اسلامی در خصوص آموزش دینی و ارتقای آگاهی‌های اعتقادی دانش آموزان کم کاری شده است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: متأسفانه فقط در این سال‌ها فقط به کنکور و آموخته‌های علمی دانش آموزان توجه شده است و از مسائل دینی آنها غافل شده‌ایم.

وی تصریح کرد: با ورود سند ۲۰۳۰ در این سال‌های اخیر متأسفانه دستورالعمل‌های غربی بر اجرای دستورالعمل‌های اسلامی و قرآنی حاکم شد.

نوری ادامه داد: متأسفانه برخی کشورهای اسلامی متعهد شدند تا سال ۲۰۳۰ این دستورالعمل‌های غربی را که با مبانی وحیانی و اعتقادی و قرآنی ما کیلومترها فاصله دارد در مدارس اجرا کنند و ما به دنبال این هستیم که در مجامع بین‌المللی که به زودی برگزار خواهد شد این سند را نقد کنیم و برای آن پاسخ متقن و مستند ارائه دهیم.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: ما در دیدارهای امروز با مراجع و علما به دنبال فعال کردن همکاریهای بین حوزه و آموزش و پرورش هستیم تا زمینه حضور طلاب جوان مستعد و آموزش‌دیده را در مدارس فراهم کنیم و فصل جدیدی را در تقویت باورهای اعتقادی دینی و اسلامی دانش آموزان آغاز کنیم.

نوری توجه به مناطق محروم را از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش در دوره جدید عنوان کرد و گفت: ما تلاش خواهیم کرد تا با توسعه عدالت آموزشی در مناطق کم برخوردار و تأمین نیروی انسانی مورد نیاز و تجهیزات مدارس، آموزش را در مناطق محروم ارتقا دهیم.

وی با اشاره به تصویب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۰ افزود: متأسفانه ما با وجود داشتن چنین سند جامع و کاملی، سند ۲۰۳۰ را وارد کشور کردند که هیچ ارتباطی با منابع وحیانی و دینی ما ندارد.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب