خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

آیت الله مکارم شیرازی:سند ۲۰۳۰ اعتقادات دینی و مذهبی دانش آموزان را هدف قرار داده است

  • 16 آذر 1400 - 17:52
آیت الله مکارم شیرازی:سند ۲۰۳۰ اعتقادات دینی و مذهبی دانش آموزان را هدف قرار داده است
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به لزوم هوشیاری در برابر ترویج فرهنگ غربی در مدارس گفت: سند ۲۰۳۰ اعتقادات دینی و مذهبی دانش آموزان را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار یوسف نوری وزیر آموزش‌وپرورش، با اشاره به ضرورت ارتباط حوزه‌های علمیه با نظام آموزشی کشور، گفت: ارتباط آموزش‌وپرورش و دانشگاه با حوزه علمیه از قدیم مرسوم بوده و بوعلی سینا، شیخ بهایی و شیخ طوسی در کنار هم پرورش یافته‌اند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به نقش گسترده علمای شیعه در گسترش علوم اسلامی، تصریح کرد: برخی چنین تصور می‌کردند که علمای شیعه نقش چندانی در گسترش علوم خصوصاً علوم اسلامی نداشتند، اما ما با برگزاری کنگره «نقش شیعه در گسترش علوم اسلامی» ثابت کردیم که شیعه در تمام علوم از جمله فقه، اصول، کلام و حتی طب، نجوم، معماری و غیره پیشتاز بوده و نقش مؤثری داشته است.

وی ادامه داد: باید دستاوردهای علمای بزرگ شیعه در کتب درسی دانش آموزان و دانشگاهیان گنجانده شود تا آن‌ها نسبت به مواریث مهم پیشینیان خود و سابقه عظیم علمی آگاه شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی در بخش پایانی سخنان خود ایجاد تحول در آموزش‌وپرورش را یک ضرورت دانست و افزود: سند ۲۰۳۰ اعتقادات دینی و مذهبی دانش آموزان را هدف قرار داده که لازم است نسبت به اجرای این‌گونه سندها و جایگزینی فرهنگ غربی هوشیار بود

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب