خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

ترویج مطالعه کودکان دغدغه‌ی خانواده‌ها باشد

  • 15 آذر 1400 - 12:01
ترویج مطالعه کودکان دغدغه‌ی خانواده‌ها باشد
فلاح گفت: ترویج مطالعه مفید از دوران کودکی باید دغدغه خانواد‌ه ها باشد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرشید فلاح مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان  در بازدید از نخستین کافه کتاب تخصصی کودک و نوجوان رنگین کمان شاهرود گفت:  کودکانی که با کتاب مانوس هستند در پیمودن پله‌های ترقی و پیشرفت از دیگر همسالان خود جلوتر هستند.

او با بیان اینکه ترویج مطالعه مفید در سنین کودکی کاری مهم و مورد تاکید است اظهار داشت: ترویج مطالعه و کتابخوانی از دوران کودکی باید دغدغه خانواد‌ه ها باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: امسال برای دستیابی شاهرود به عنوان پایتخت کتاب کار‌های ارزشمندی صورت پذیرفته است.

فلاح تاکید کرد: چنانچه این کار‌ها توسط علاقمندان حوزه کتاب و کتابخوانی، خیران و بخش خصوصی بیشتر انجام شود، در روند انتخاب پایتخت کتاب برای شاهرود تاثیرگذار است.

او با اشاره به اینکه تلاش برای توسعه کتاب و ترویج کتابخوانی ماندگار و ثمربخش است، ادامه داد: باید بتوانیم این کار را در جامعه نهادینه کنیم.

مدیر مسئول کافه کتاب تخصصی کودک و نوجوان رنگین کمان شاهرود هم گفت: این مجموعه برای نخستین بار در شاهرود برای تحقق رشد فکری کودکان ایجاد شد.

مرجان رضا‌ها افزود: چنین کار‌هایی که برای نخستین مرتبه انجام می‌شود نتایج کم نظیری را به دنبال دارد.

او ادامه داد: ایجاد علاقه، تشویق و ترغیب کودکان به کتاب از سوی بزرگتر‌ها ضروری است.

رضا‌ها تاکید کرد: گزینش کتاب‌های مناسب کودک و نوجوان دربازار متنوع محصولات فرهنگی کار آسانی نیست.

مدیر مسئول کافه کتاب تخصصی کودک و نوجوان رنگین کمان شاهرود ابراز داشت: تمیز دادن یک روایت یا تصویر هنری و فرهنگی از روایت‌ها و تصویر‌های کم مایه و معرفی اثری ارزشمند باید توسط کارشناسان خبره انجام شود.

او انتخاب کتاب و تجهیزات این مجموعه را متناسب با توانایی ها، نیاز‌ها و استعداد‌های کودکان و نوجوانان دانست و ادامه داد: کتابخوانی در یک محیط شاد و پویا موجب علاقمندی کودکان خواهد شد.

این مرکز برای جذب بیشتر کودکان بیش از ۵۰۰ نسخه کتاب تخصصی کودکان و نوجوانان را در فضای مناسب و شاد به گونه‌ای در دسترس کودکان قرار داده است تا خود بتوانند آن‌ها را ببینند و انتخاب کنند.

در شهرستان شاهرود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ۲ مرکز در شهر شاهرود و یک مرکز در شهر نمونه گردشگری بسطام، کتابخانه سیار و کتابخانه پستی در ترویج کتاب و کتابخوانب بین کودکان بصورت تخصصی علاقمندان این حوزه را جذب می‌کنند.

  • منبع : باشگاه خبرنگاران

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب