خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

تعیین مکان برای اسکان بی سرپناهان با تاکید بر ساماندهی زنان و کودکان

  • 14 آذر 1400 - 11:02
تعیین مکان برای اسکان بی سرپناهان با تاکید بر ساماندهی زنان و کودکان
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان در بازدید و بررسی وضعیت ستاد متکدیان شهرداری زاهدان با تاکید بر اهمیت غربالگری و ساماندهی آنان بویژه بانوان و کودکان در فصل سرما،اظهار کرد: با توجه به برودت و سرمای هوا ،ضرورت دارد مکان هایی جهت اسکان موقت زنان، سرپناه تعیین شود و این مکان در شهرستان زاهدان در حال احداث است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ گسترش  تکدی گری، جامعه را با اشکال گوناگونی از آسیب های اجتماعی برای  زنان و تشکیل باندهای تکدی گری روبرو کرده و ضرورت دارد طرح‌ها و سیاست‌های سازمان‌دهی بی‌خانمانی شهری که  بخش عمده‌یی از آن توسط شهرداری  انجام می‌شود  به‌صورت مستمر و راهبردی اجرا شود .

وی تاکید کرد: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در این حوزه با هدف بازگرداندن این قشر آسیب‌دیده به زندگی عادی و توانمندسازی آن تلاش می کند و راه اندازی گرمخانه ها در دستور کار دفتر قرار گرفته است.

متولی امور بانوان و خانواده استان در ادامه با اشاره به اینکه ساماندهی متکدیان وظیفه ای میان سازمانی است ،تصریح کرد:ساماندهی متکدیان و سپس برنامه ریزی برای جمع آوری باندها و گروه‌های هدایت کننده جریان کودکان کار و حمایت های حقوقی و اعمال سیاست های توانمندسازی برای آنان نیز از جمله راهبردهایی است که باید به جدیت تدوین و انجام شود .

این مسئول در پایان گفت: تدوین برنامه های اثر بخش  درجهت ساماندهی ، توانمندسازی و جلوگیری از تبدیل پدیده تکدی گری به منبعی برای کسب و کارهای غیرمشروع از طریق هم افزایی میان سازمانی و تعامل سازمان های مردم نهاد ،امکان پذیر است.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب