خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۷ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 27 January - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

بازدید سرزده بازرس کل کهگیلویه و بویراحمد از مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست و معلول

  • 14 آذر 1400 - 10:57
بازدید سرزده بازرس کل کهگیلویه و بویراحمد از مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست و معلول
بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد از مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست، بدسرپرست و معلولین ذهنی در شهر یاسوج بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ محمد مهدی صالحی با حضور در مراکز نگهداری نهال امید دنا، شیرخوارگاه گلها و کودکان معلول ذهنی آسمانی شادی، شهر یاسوج با هدف بررسی نحوه ارائه خدمت و حمایت از این کودکان و نوجوانان بی سرپرست و معلول از نزدیک  از روند ارائه خدمات به آنها قرار گرفت.

وی ضمن ارزیابی و بررسی دقیق شرایط نگهداری در نشست صمیمانه با کودکان و نوجوانان به گفت و شنود در خصوص مسائل فردی و علائق و فعالیت های اجتماعی و ورزشی آنان پرداخت.
بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه این بازدید در نشستی با مدیرکل بهزیستی استان، از شرایط نامناسب در یکی از مراکز نگهداری گلایه کرد و خواستار بهبود وضعیت محیط و تغذیه مناسب در این مرکز شد.

صالحی با بیان اینکه نقاط مثبت و عملکرد مطلوبی در این بازدید مشاهد شده اظهارکرد: خدمت به کودکان بی سرپرست و معلولین امری خداپسندانه است که اجری اوخروی و ماندگار دارد و مربیانی که در این مراکز  فعالیت می کنند همانند مادری مهربان، از کودکان تربیت و نگهداری می کنند که این خود، اوج ایثار و مهربانی بوده که شایسته تقدیر است.

وی تاکید کرد: ایرادات مشاهده شده در حوزه مراکز نگهداری تا زمان رفع و اصلاح پیگیری خواهد شد و بازرسی کل استان از تمامی مراکز نگهداری کودکان و نوزادان در استان به صورت سرزده بازدید خواهد کرد.

بازدید سرزده بازرس کل کهگیلویه و بویراحمد از مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست و معلول

مدیرکل بهزیستی استان نیز در این نشست، ضمن تقدیر از رویکرد بازرسی که بعد نظارتی است، گفت: مجموعه بهزیستی استان تمام تلاش خود را در جهت ارائه خدمات مطلوب و مناسب به این مراکز انجام می دهد.

دکتر محسن مرادی افزود: باتوجه به هزینه بالای نگهداری و مراقبت از این کودکان، معلولان و مددجویان، اعتبارات بهزیستی جوابگوی تامین همه نیازهای این عزیزان نیست. بنابراین انتظار می رود در این استان جهت حمایت از کودکان بی سرپرست و معلولین و مددجویان بهزیستی خیرین و مردم عزیز استقبال و همت بیشتری نشان دهند تا گوشه ای از آلام و دردهای این عزیزان تسکین یابد.

وی بیان کرد: می طلبد مردم و خیرین در این زمینه همت مضاعفی داشته باشند

بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه سربازرس گروه تولید و توسعه بازرسی کل استان سرزده از مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست، بد سرپرست و معلولین بازدید کردند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب