خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی

  • 13 آذر 1400 - 15:36
افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی
با شیوع گونه جدید ویروس کرونا، شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در آفریقای جنوبی، در مدت یک هفته پانصد درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در آفریقای جنوبی، در مدت یک هفته پانصد درصد افزایش یافت. موج شدیدی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در آفریقای جنوبی شروع شده است. این کشور که خاستگاه گونه جدید ویروس کرونا موسوم به اومیکرون است حالا با شمار فزاینده مبتلایان به کووید ۱۹ مواجه است. فقط در یک هفته گذشته شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور از دو هزار و پانصد و شصت و پنج نفر به یازده هزار و پانصد و پنجاه و پنج نفر رسیده است. این افزایش شمار مبتلایان به کووید-۱۹، در طول این مدت بسیار قابل تامل است.

 

اوضاع در آفریقای جنوبی بسیار ملتهب است و تحقیقات درباره گونه جدید این ویروس به صورت جدی ادامه دارد. شمار افرادی که به کووید ۱۹ مبتلا شده و کار آنها به بیمارستان کشیده، نیز افزایش قابل توجهی داشته است. این وضعیت بسیار نگران کننده است. نکته نگران کننده این است که شمار زیادی از مبتلایان به این گونه جدید ویروس کرونا، کودکان هستند. در یکی از مناطق آفریقای جنوبی، ده درصد مبتلایان به گونه جدید ویروس کرونا از کودکانی هستند که کمتر از پنج سال دارند.

 

پیش از این وزیر بهداشت آفریقای جنوبی از مردم این کشور خواسته بود که به طور کامل واکسینه شوند، زیرا واکسیناسیون کامل بهترین راهکار محافظت در برابر سویه جدید کرونا موسوم به اومیکرون است. “جو پاهلا” وزیر بهداشت آفریقای جنوبی گفت: این کشور به علت شیوع اومیکرون وارد موج چهارم ابتلا به کرونا شده است، ولی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی آن با تهدید و فشار مواجه نیستند.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب