خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

آموزش اقتصاد اسلامی به کودکان مورد توجه باشد

  • 12 آذر 1400 - 19:44
آموزش اقتصاد اسلامی به کودکان مورد توجه باشد
مدیر موسسه تربیت اقتصادی کودک و نوجوان مفتاح گفت: تربیت اقتصادی اسلامی کودکان و نوجوانان با همکاری خانواده‌ها و مربیان ضروری است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مریم حسینی شامگاه پنجشنبه در چهارمین جلسه آموزشی دانشگاه مردمی اقتصاد مقاومتی با موضوع مقدمات تربیت اقتصاد، اظهار کرد: تربیت اقتصادی کمک می‌کند افراد در سطح جامعه انتخاب‌های آگاهانه مؤثری داشته باشند.

وی ضمن تبیین جایگاه این مدل تربیتی در سطح عمومی جامعه، افزود: تربیت اقتصادی یک موضوع ریشه‌ای و بسیار مهم است که برای رسیدن به نتیجه مطلوب در این راستا باید به سه مقوله مهم بینش، گرایش و رفتار در آموزش به متربیان توجه ویژه ای داشت.

مدیر مؤسسه تربیت اقتصادی کودک و نوجوان مفتاح با تاکید بر اینکه موضوع تربیت اقتصادی در پنج سطح فردی، خانوادگی، سازمانی، ملی و بین المللی از جایگاه ویژه ای برخورداراست، ادامه داد: تربیت اقتصادی اسلامی بر سه پایه‌ی عقاید، احکام و اخلاق استوار است و برای موفقیت در این زمینه باید آموزش کودکان و نوجوانان با همکاری خانواده‌ها و مربیان براساس فرهنگ ایرانی و اسلامی خود شکل بگیرد.

حسینی تصریح کرد: برای تحقق این امر مهم لازم است تمامی دستگاه‌های اجرایی آموزش و پرورش از بالاترین سطوح مدیریتی در کشور تا مدیران مدارس نسبت به اهمیت این مدل تربیتی توجیه شوند تا با همکاری متولیان امر به بهبود و تسریع این آموزش‌ها در سراسر کشور بیانجامد.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب