خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

کلاهبرداری از دانش‌آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی

  • 12 آذر 1400 - 19:08
کلاهبرداری از دانش‌آموزان با شگرد کلاس‌های خصوصی مجازی
رئیس اداره حراست آموزش و پرورش استان کرمان در خصوص افزایش شیوه کلاهبرداری اینترنتی هشدار داد و گفت: در زمان ثبت‌نام دانش آموزان در کلاس‌های خصوصی آنلاین مراقب باشند تا در دام کلاهبرداران نیفتند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛قاسم بصیری با اعلام این خبر افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، والدین نگران افت تحصیلی فرزندان خود هستند و برای جبران این افت به دنبال کلاس‌های خصوصی می روند تا بتواند عقب افتادگی دانش آموزان خود را جبران کنند.

رئیس اداره حراست آموزش و پرورش استان کرمان خاطر نشان کرد: متأسفانه بخشی از تبلیغات کلاس‌های آنلاین خصوصی از سوی مجرمان سایبری بوده و هدف آنها سوء استفاده مالی و اخاذی از شهروندان است.

بصیری افزود: در زمان ثبت نام فرزندان در کلاس‌های تخصصی آنلاین، کلاهبردار از کاربران می‌خواهد که مبالغی را به عنوان پیش ثبت نام واریز کنند، سپس با هدایت کاربران به صفحات و درگاه‌های جعلی اطلاعات حساب بانکی کاربران را سرقت و حساب آنان را خالی می‌کنند.

رئیس اداره حراست آموزش و پرورش استان کرمان خاطر نشان کرد: جمع‌آوری اطلاعات خانواده و دانش آموز را از دیگر موارد مجرمانه برشمرد که به دنبال آن شاهد اخاذی از خانواده یا دانش آموز هستیم.

بصیری توصیه کرد: با توجه به اینکه ویروس کرونا به نحوی باعث افت تحصیلی برخی از دانش‌آموزان شده است، خانواده‌ها می‌توانند علاوه بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی با استفاده از روش‌های مختلف مانند کتاب‌ها و نرم افزارهای کمک آموزشی و مواردی از این قبیل باعث تقویت سطح سواد فرزندان خود شوند، ضمن آن‌که برای استفاده از کلاس‌های آنلاین حتماً از مؤسسات معتبر و شناخته شده درخواست خدمات کنند و مراقب باشند اطلاعات محرمانه و خصوصی خود و فرزندانش را در اختیار این افراد نگذارند.

وی با بیان اینکه متاسفانه در چند روز اخیر پیامی به اولیا دانش آموزان مبنی بر اینکه « شما منتخب بورسیه ۲۵ میلیون ریالی دوره تیز هوشان خانه ریاضی تهران شده اید جهت ثبت نام به سایت(( reg.mathome.ir)) مراجعه نمایید خطاب به اولیا دانش آموزان گفت: این پیامک جعلی و کلاهبرداری است و به آن توجه نکنند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب