خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۴ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 24 January - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

لزوم آغاز آموزش اصول ایمنی به کودکان از سنین پایین

  • 06 آذر 1400 - 11:08
لزوم آغاز آموزش اصول ایمنی به کودکان از سنین پایین
عضو کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای شهر مشهد گفت: در کنار یادگیری مسائل علمی، آموزش اصول زندگی و ایمنی باید از سنین کودکی آغاز شود تا مبحث آموزش برای شهروندان به معنای واقعی رخ دهد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، غلامحسین صاحبی درباره نقش آموزش‌های شهروندی در مسائل ایمنی اظهار کرد: امروزه شهروندان برای زندگی در کلانشهرها باید یکسری قوانین اولیه در حوزه‌های مختلف مانند آتش‌نشانی، ایمنی، ترافیک و بهداشت را فراگیرند و در همین رابطه ما باید آموزش را از مدرسه شروع کنیم و اصول زندگی، ایمنی و بهداشت را به کودکان و نوجوانان آموزش دهیم.

وی با اشاره به لزوم توجه مبحث آموزش شهروندی بیان کرد: یکی از وظایف مدیریت شهری مبحث آموزش شهروندی است که در بودجه امسال نیز مبلغ قابل توجهی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

عضو شورای شهر مشهد اضافه کرد: در همین راستا آموزش و پرورش نیز می‌تواند نقش موثری داشته باشد؛ همچنین باید مدیران شهری در تمام کشور با مدیران آموزش و پرورش هماهنگ باشند و برنامه‌‌های مرتبطی را برای دانش آموزان تنظیم کنند.

وی عنوان کرد: در سال‌های اخیر با همکاری سازمان آتش‌نشانی شهرداری مشهد آموزش‌‎هایی در مدارس ارائه شده ولی ارائه آموزش‌های ایمنی در کتاب های درسی تاثیر بیشتر خواهد داشت.

وی با اشاره به اجرای طرح «هم‌سایگی ایمن» به همت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری گفت: آموزش شهروندان بزرگسال نیز موضوع با اهمیتی به حساب می آید و نیاز است یک شهروند اصول ایمنی را در مجتمع‌های مسکونی یا تجاری وکارگاه‌ها فراگیرد.

صاحبی در ادامه افزود: تجهیزات ایمنی نیز باید در ساختمان‌ها وجود داشته باشد و افرادی که در آن مجموعه حضور دارند بتوانند با آن‌ها کار کنند؛ همچنین مدیران ساختمان با تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی به صورت کامل آشنا باشند.

  • منبع : ایلنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب