خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۶ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : Saturday - 27 November - 2021
0
ایچنا گزارش می دهد؛

نهادینه سازی فرهنگ رانندگی در کودکان با بهره گیری از ظرفیت آموزش و پرورش

  • 04 آذر 1400 - 10:34
نهادینه سازی فرهنگ رانندگی در کودکان با بهره گیری از ظرفیت آموزش و پرورش
باید با بهره گیری از ظرفیت آموزش و پرورش، فرهنگ ترافیک و راهنمایی و رانندگی را در فرزندانمان نهادینه کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در جلسه کمیسیون اجرایی ایمنی حمل و نقل استان گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی خوب است، اما زمانی می‌تواند مؤثر واقع شود که مستمر و دنباله دار باشد لذا باید از دوران کودکی به این مهم همت گمارد، اگر چه این موضوع زمان بر است، اما آثار مؤثرتری را به دنبال خواهد داشت.

فرهادی به مقایسه هزینه اخذ گواهینامه در ایران با کشور‌های پیشرو جهان در این زمینه اشاره کرد و افزود: افراد متقاضی دریافت گواهینامه در کشور‌های پیشرفته باید حداقل سه الی چهار ماه وقت بگذارند تا آموزش‌های رانندگی در سرما، یخبندان، خیابان، جاده و… را فرا بگیرند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: باید در آزمون‌های اخذ گواهینامه تجدید نظر شود، زیرا این آزمون سال‌های سال بدون تغییر در حال برگزاری است.

وی تاکید کرد: استان باید در این زمینه پیشنهادی را به کشور ارائه دهد تا آموزش‌ها درست واصولی انجام گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری درخصوص تصادفات ناشی از برخورد شتر گفت: پلیس راه در بسیاری از مواقع در محور‌های محل تردد شتر به رانندگان تذکر می‌دهد که اقدام ارزشمند و خوبی می‌باشد و اطلاع رسانی به ویژه به مسافرینی که وارد استان می‌شوند، می‌تواند تصادفات ناشی از برخورد با شتر را کاهش دهد.

فرهادی با اشاره به آمار بالای تصادفات در محور‌های فرعی و راه‌های روستایی گفت: در زمان اجرای طرح هادی در روستا‌ها علائم ورودی و خروجی به محور‌های مواصلاتی باید نصب شود.

به گفته وی؛ در محل‌هایی که قبلاً طرح هادی اجرا شده و یا از طرح هادی برخوردار نیستند باید به کمک دهیاری‌ها و از محل ماده ۲۳ جرایم اجرا شود.

فرهادی گفت: در مواقع بحرانی همچون وقوع سیل، بارش برف و… شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید تجهیزات خود را آماده داشته باشند تا در صورت نیاز در اختیار اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری درخصوص محور بیرجند- شوشود نیز گفت: این محور اگر چه در حال حاضر راه فرعی است، نباید به عنوان راه روستایی در نظر گرفته شود، چرا که توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مدت هاست به عنوان راه اصلی در نظر گرفته شده است.

فرهادی افزود: این موضوع از کمیسیون کشوری مربوطه پیگیری شده، اما به دلیل عدم تشکیل کمیسیون مربوطه از سال ۹۷ هنوز رسماً ارتقاء نیافته است.

به گفته وی در راستای تداوم آموزش‌ها بویژه در برف و یخبندان کلیپی که جمعیت هلال احمر استان در همین زمینه آماده کرده در صدا و سیما پخش شود و در فضای مجاری نیز جهت استفاده عموم مردم منتشر شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: در بحث برخورد با شتر ادارات کل جهاد کشاورزی، امور عشایری و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نسبت به پیگیری گردنبند و شبرنگ برای شتر‌ها اقدام نمایند تا بدین وسیله از تعداد تصادفات شتر با وسایل نقلیه در استان کاسته شود.

فرهادی در پایان در خصوص کمربندی زیرکوه و بلوار ورودی ماژان نیز دستورات لازم را صادر کرد.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب