خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

بیانیه انجمن دفاع از قربانیان تروریسم به مناسبت روز جهانی کودک

  • 03 آذر 1400 - 10:07
بیانیه انجمن دفاع از قربانیان تروریسم به مناسبت روز جهانی کودک
بیانیه انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با عنوان "تجدید عهد با کودکان"، به مناسبت روز جهانی کودک و در حاشیه چهارمین همایش "دادخواهی برای کودکان" منتشر گردید.
به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ در این بیانیه آمده است، جنگ‌افروزی و مخاصمات تهدیداتی اسفبار در دنیای کودکان می‌باشد که با فجایعی دردناک قلب کوچک این فرشتگان آسمانی را بر روی این کره خاکی مورد هدف قرار می‌دهد. ناقضان حقوق کودکان همچنان با مصونیتی دائمی در مقابل دیدگان جهانیان به چنین وضعیت غمباری دامن زده و با کشتن کودکان بقا و منافع خفتبار خویش را تضمین می‌بخشند.
در بخش دیگری از بیانیه می‌خوانیم، جامعه بین الملل در پس ده‌ها کنوانسیون، پروتکل و قطعنامه در رعایت و حمایت از حقوق کودکان همچنان نظاره‌گر خونین شدن دست‌های کوچکی است که بایستی آینده جهان را بسازند. در این دنیای آشوبناک چه باید کرد؟ راه حل چیست؟
انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در انتهای بیانیه خود عنوان داشت، راه حل ما برافراشتن مشعل عدالت‌خواهی برای کودکان است. فقط و فقط با دادخواهی و دادرسی می‌توان از تکرار فجایع جلوگیری کرد. روز جهانی کودک فرصتی است برای تجدید عهد با کودکان. ما نیز با پروژه دادخواهی برای کودکان این تجدید عهد را اعلام می‌کنیم تا ضمن همدردی با تمامی کودکان آسیب دیده در مناقشات، حفاظت از کودکان را در عرصه ملی و بین المللی تقویت نمائیم، آن هم با قدرت فرشتگانی از جنس خودشان در جنبش کودکان برای کودکان.
کودکان حاضر در همایش با برافراشتن پرچم‌های دادخواهی برای کودکان مفاد این بیانیه را تایید و بر اجرایی شدن آن تاکید کردند.
  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب