خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

تدوین ۱۴ بسته کمک آموزشی برای معرفی نانو به کودکان و نوجوانان

  • 02 آذر 1400 - 10:34
تدوین ۱۴ بسته کمک آموزشی برای معرفی نانو به کودکان و نوجوانان
یکی از مهم‌ترین محور‌های ترویج نانو فناوری، کودکان و نوجوانان هستند که با حمایت معاونت علمی و فناوری، با این حوزه آشنا می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری؛ در صورتی که نسل جدید به فعالیت در حوزه نانو فناوری علاقه‌مند شود، می‌توان آینده درخشان این فناوری در کشور را تضمین شده قلمداد کرد. از این رو، آموزش به این طیف از مخاطبان از اهمیت و پیچیدگی خاصی برخوردار است.
آموزش و آگاهی‌بخشی
اجرای برنامه‌های آموزشی و ترویجی در میان کودکان و نوجوانان به روش‌های سنتی و از طریق سخنرانی یک نفر به صورت متکلم وحده، ممکن است تأثیر چندانی نداشته باشد، از این رو ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، تلاش کرد از طریق توسعه بسته‌های کمک آموزشی و دیگر روش‌های مدرن آموزشی، بتواند جذابیت بیشتری به مفاهیم آموزشی ببخشد.
در سال ۱۳۹۹ برنامه ویژه شناسایی و ساماندهی محصولات کمک آموزشی باکیفیت، اجرا شد و در این میان ۱۴ محصول مختلف کمک آموزشی مورد شناسایی قرار گرفت.
بسته آموزشی کوچولو‌های شگفت انگیز، بسته آموزشی سیاره نانو و بسته آموزشی «آموزش مقدماتی فناوری نانو»، از جمله این محصولات بودند.
تولید ابزار‌های آموزشی ایران‌ساخت
فناوری‌های نرم، محصولات خلاق و فرهنگی نیز نقش آفرین شد تا ترویج این فناوری سرعت بگیرد، تا اینکه محصولات آموزشی ایران‌ساخت تولید شد که جنبه سرگرمی نیز داشتند. این محصولات علاوه بر اینکه برای کودکان سرگرم کننده و خوشایند هستند، برای آن‌ها جنبه یادگیری و آموزش در حوزه نانو را نیز دارند و آن‌ها را با برخی مفاهیم پایه نانو فناوری آشنا میکنند.
رنگ آمیزی الکترونیکی یا جوهر رسانا، شهر الکترونیک، خانه الکتریکی وجورچین، سازه‌های شگفت انگیز، از جمله این ابزار‌های آموزشی هستند.
کتاب‌های نیز با طراحی، متن و رنگ آمیزی‌های خاص، ویژه آموزش در سنین مختلف، نیز تالیف و تدوین شد. کتاب مفاهیم اولیه فناوری نانو و کاربرد آن در شیمی از جمله این کتاب‌ها است. فعالیت ستاد در این زمینه در سال ۱۴۰۰ نیز امتداد داشته است و محصولات کمک آموزشی متنوع‌تری در حال تولید است.
فعالیت‌های شبکه آموزشی وابسته به ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، مخاطبان متعددی در سنین مختلف را هدف گرفته است.
کودکان، دانش آموزان، دانشجویان و حتی سنین بالاتر نیز، از جمله مخاطبان این برنامه‌های آموزشی و ترویجی هستند.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب