خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

محاصره ظالمانه یمن تهدیدی برای جان کودکان سرطانی

  • 01 آذر 1400 - 11:50
محاصره ظالمانه یمن تهدیدی برای جان کودکان سرطانی
تجاوز‌های عربستان سعودی و آمریکا به ملت یمن، محاصره شدید این کشور، تاثیر ناگوار خود را بر بیماران یمنی به ویژه بر کودکان سرطانی برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ اعمال محاصره شدید بر کشور یمن زندگی کودکان سرطانی این کشور را بسیار سخت و دشوار کرده است.
تجاوز‌های عربستان سعودی و آمریکا به ملت یمن، محاصره شدید این کشور و بستن فرودگاه بین المللی صنعا، تاثیر ناگوار خود را بر بیماران یمنی به ویژه بر کودکان سرطانی بر جای گذاشته است.
از جمله این کودکان دختر بچه‌ای به نام یاسمین الحاج است که از بیماری سرطان رنج می‌برد و نمی‌تواند درمانی برای درد و رنج‌های خود بیابد.محمد الحمران در گزارشی گفت چیزی گویاتر از معصومیت کودکانه در چهره این دختر بچه نیست. این دختر بچه یاسمین محمود الحاج نام دارد. این دختر بچه معصوم، تنها ۴ سال دارد، اما درد‌هایی که این کودک دارد او را سخت مستاصل کرده است. درد‌های بزرگ و شدیدی که جسم کوچک و نحیف این کودک را فرا گرفته است. بیماری سرطان، این دختر بچه را از آغاز تولدش گرفتار کرده است. برای اینکه با مشکلاتی که یاسمین با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، بهتر آشنا شویم، به منزل پدرش محمود الحاج در منطقه ضحیان در صعده رفتیم. پدر این دختر بچه از درد و رنج‌های آن که باعث شده است خانواده را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کند، با ما سخن گفت.

محمود الحاج در گفتگو با خبرنگار المسیره گفت «ما یاسمین را به بیمارستانی در منطقه خودمان برده بودیم. گفتند باید به بیمارستانی در صنعا بروید. پس از مراجعه به این بیمارستان در صنعا به ما گفتند او بیماری سرطان دارد و به مرکز غده‌های سرطانی رفتیم و با یک عمل جراحی طحال دخترم را از بدنش درآوردند. خداوند به حال و روز ما آگاه‌تر است. من کار و درآمدی ندارم و به سختی توانستیم او را برای عمل جراحی به بیمارستان ببریم. پس از درآوردن طحال گفتیم خدا را شکر خوب می‌شود، اما دیدیم که این بار مشکلات کبدی، دخترم درگیر کرده است و دوره درمان را از جدید آغاز کردیم. شب و روز نداریم. شب بیداریم و از دخترمان مراقبت می‌کنیم. دخترم خونریزی داخلی دارد و استفراغ و اسهال دخترم خونی است. من الان هیچ چیز در اختیار ندارم و قادر به مداوای دخترم نیستم. من حتی طلا‌های همسرم را فروختم، اما باز هم دستم خالی است».
خبرنگار المسیره افزود محمود علی الحاج پدر یاسمین هر آنچه در اختیار دارد، به کار گرفته است تا شاید کمی از درد و رنج‌های جگرگوشه خود بکاهد؛ اما خطر دخترش را تهدید می‌کند و او این خطر را به خوبی احساس می‌کند. حال دخترش روز به روز بدتر می‌شود. او دخترش را به بیمارستان‌های مختلف صعده برده، اما نتیجه مطلوبی نگرفته است، زیرا بیمارستان‌های محلی در یمن از مداوای این دختر بچه ناتوان هستند. این بیمارستان‌ها به دلیل محاصره شدید با کمبود شدید امکانات و تجهیزات پزشکی و درمانی روبرو هستند. شرایط اقتصادی و در آمدی پدر این دختر بچه به اندازه‌ای ناگوار است که حتی قادر به انتقال دخترش به بیمارستان‌های صنعا هم نیست.
پدر دختر بچه همچنین گفت «این‌ها مدارک و اسناد پزشکی دخترم است که از موسسه مبارزه با بیماری‌های سرطانی در یمن به من داده شده است. این عکس‌های رادیولوژی و دیگر دارو‌ها بسیار گران است. خدا را شکر می‌کنم، او به حال من و خانواده ام آگاه‌تر است».
خبرنگار المسیره افزود با وجود همه مشکلات و درد و رنج‌ها هنوز امید در دل پدر یاسمین وجود دارد، امیدی که در سخنان او احساس می‌شود و متجاوزان با همه تجاوز‌ها و محاصره تحمیلی بر کشور یمن هنوز نتوانسته اند این امید را از او بگیرند؛ چرا که او به خالق هستی امیدوار است. اما دارو‌هایی که برای مداوای بدن یاسمین کارساز است، در یمن یافت نمی‌شود، زیرا محاصره متجاوزان باعث شده است دارو به یمن وارد نشود.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب