خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 21 March - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

ممنوعیت‌های مدارس پس از بازگشایی چیست؟

  • 30 آبان 1400 - 13:03
ممنوعیت‌های مدارس پس از بازگشایی چیست؟
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به برگزاری کلاس‌های ورزش همزمان با بازگشایی مدارس گفت: فعالیت بوفه‌های مدارس و سرو غذای گرم ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مدارس ابتدایی و متوسطه اول از روز دوشنبه اول آذر آموزش حضوری را آغاز خواهند کرد و این در حالی است که مدارس دوره متوسطه دوم از ۱۵ آبان به استقبال دانش‌آموزان رفته‌اند. آموزش حضوری در مدارس پرجمعیت از طریق فاصله‌گذاری در کلاس‌های درس انجام می‌شود به گونه‌ای که به ازای هر دانش‌آموز باید ۲٫۲۵ متر فضا در نظر گرفته شود و فاصله صندلی‌ها از هر طرف ۱٫۵ متر باشد؛ بدین ترتیب دانش‌آموزان در کلاس‌های با جمعیت بالا، گروه‌بندی شده و برخی روزهای هفته به مدرسه می‌روند.

پیش از این پروتکل بهداشتی ۰۶ برای بازگشایی به مدارس ابلاغ شده است؛ فاصله‌گذاری اجتماعی، تهویه هوای کلاس درس، جلوگیری از حضور افراد دارای علائم ابتلا در مدرسه، استفاده از ماسک، رعایت بهداشت فردی و شستشوی دست‌ها اصلی‌ترین اقدامات تعیین شده در این دستورالعمل است.

علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش نیز درباره بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه از روز دوشنبه اول آذر گفته است: تعداد کلاس‌های حضوری مدارس در اختیار مدرسه است و حضور دانش آموزان در این کلاس‌ها الزامی است. آموزش صرف مجازی در همه مدارس از یکم آذرماه ممنوع است و باید مدارس حداقل هفته‌ای یک یا دو روز آموزش حضوری داشته باشند.

در همین رابطه حسن محمدی، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران درباره بازگشایی مدارس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: برگزاری کلاس‌های مهارتی و تربیت‌بدنی در اولویت قرار گرفته است، کلاس‌ ورزش دانش‌آموزان با رعایت پروتکل بهداشتی ۰۶ و با حداکثر ۱۵ نفر در فضای باز برگزار خواهد شد.

وی افزود: بوفه‌های مدارس اجازه بازگشایی ندارند، استفاده از  آبخوری‌های سنتی ممنوع است و در مدارس اجازه سرو غذای گرم برای دانش‌آموزان  و معلمان وجود ندارد، امیدواریم با رعایت این نکات، شرایط بهداشتی قابل کنترلی در مدارس داشته باشیم.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران با تأکید بر اینکه اگر خانواده‌ها مشاهده کردند نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مدارس انجام نمی‌شود آن را از طریق سامانه‌های نظارتی گزارش دهند، متذکر شد: واحد سلامت و تندرستی آموزش و پرورش شهر تهران وضعیت را بررسی و تذکرات لازم به مدیران مدارس ارائه خواهد شد.

محمدی در پاسخ به این پرسش که آیا بازگشایی مدارس با توجه به آلودگی هوا از فردا انجام می‌شود؟ گفت: کمیته اضطرار آلودگی هوا شب گذشته در اطلاعیه‌ای ممنوعیت فعالیت‌ فیزیکی در فضای باز را اعلام کرد و فعالیت‌های ورزشی مدارس تابع دستورالعمل‌های کمیته اضطرار است اما در مورد بازگشایی مدارس، چون بازگشایی و فعالیت مدارس به صورت محدود است، مشکلی وجود ندارد.

وی درباره تهویه کلاس‌های درس عنوان کرد: از نیمه  شهریور که بازگشایی مدارس مطرح شد، وضعیت فضای فیزیکی مدارس، داشتن تهویه و زیرساخت مناسب برای حضور دانش‌آموزان در کلاس درس را به صورت میدانی بررسی کردیم و بیش از ۳ هزار بازدید با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت گرفته است.

  • منبع : تسنیم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب