خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

آغاز شمارش معکوس برای پایان روزهای سرپرستی وزارت آموزش و پرورش

  • 29 آبان 1400 - 11:04
آغاز شمارش معکوس برای پایان روزهای سرپرستی وزارت آموزش و پرورش
شمارش معکوس برای پایان روزهای سرپرستی وزارت آموزش و پرورش آغاز شده است و تاکنون دو گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور نتوانستند، رأی اعتماد نمایندگان مجلس را کسب کنند. اما وزارت آموزش و پرورش در این روزها چه می‌کند؟

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ وزارت آموزش و پرورش این روزها، در شرایط سختی به سر می‌برد؛ به پایان مهلت ۳ ماه سرپرستی علیرضا کاظمی در این وزاتخانه چند روزی بیشتر نمانده است و این در شرایطی است که قرار است مدارس کشور هم از اول آذر به سمت بازگشایی بروند و آموزش‌ها به صورت ترکیبی یعنی حضوری و مجازی ارائه شود.

در کلاس‌های کم جمعیت مانند مدارس غیردولتی، ارائه آموزش حضوری و مجازی میسر است اما در کلاس‌های درس با جمعیت بالا، شرایط آموزش حضوری و مجازی به سختی فراهم است و همین موضوع باعث می‌شود که یکی از روش‌ها آموزش‌ها دچار اختلال شود.

* شرایط سخت آموزش و پرورش از نظر نیروی انسانی

وزارت آموزش و پرورش در این روزها از نظر نیروی انسانی هم در شرایط سختی به سر می‌برد و هنوز برخی مدارس معلم ندارند؛ حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس، ۱۰ روز پیش با ابراز نگرانی از عدم وجود معلم در برخی کلاس‌های درس، اظهار کرد: «کلاس‌های بی‌معلم، بزرگترین دغدغه  مردم در حوزه آموزش و پرورش است که گزارش‌های مردمی حاکی از نگرانی‌های والدین در این زمینه است».

بخشی از معوقات و مطالبات معلمان همچنان پرداخت نشده است؛ معلمان بازنشسته سال گذشته هم همچنان چشم انتظار پرداخت پاداش پایان خدمت‌شان هستند. مشکلات مالی فرهنگیان در شرایطی مطرح است که علیرضا کاظمی سرپرست آموزش و پرورش حاضر به گفت‌وگو درباره پیگیری‌هایش درباره مسائل مالی آموزش و پرورش نبود و اکنون معلوم نیست که چقدر مسیر برای رسیدن به نتیجه طی شده است.

* تفاوت ویژه گزینه سوم با دو گزینه قبلی؟

کاظمی ۴ شهریور به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش منصوب شد و تا پایان مدت سرپرستی‌اش هم چند روز بیشتر نمانده است؛ بر اساس قانون اساسی، مهلت سرپرستی هر وزارتخانه سه ماه است و قابل تمدید هم نیست؛ البته نکته قابل توجه این است که مجلس اعلام کرده است روز بررسی صلاحیت سومین گزینه پیشنهادی آموزش و پرورش ۷ آذر است که چند روز  بعد از پایان مهلت ۳ ماهه سرپرستی آموزش و پرورش است.

اما آیا مجلس به یوسف نوری که سومین گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای سکانداری وزارت آموزش و پرورش است، اعتماد می‌کند؟؛ یوسف نوری با دو گزینه قبلی خیلی تفاوت دارد و همین تفاوت‌ها هم باعث می‌شود که نگاه مجلس به او متفاوت شود.

مهمترین ویژگی یوسف نوری، آموزش و پرورشی بودن اوست؛ او رشد یافته مراکز تربیت معلم است و کارش را از مدارس ایلام آغاز کرده است. ضمن اینکه سلسله مراتب اداری هم را هم برای بالا آمدن طی کرده است.

اکنون باید دید آیا بهارستانی‌ها به سومین گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور اعتماد می‌کنند و آیا آموزش و پرورش بالاخره بعد از سه ماه، صاحب وزیر خواهد شد؟!

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب