خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۰ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 30 March - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

ایتالیا رکورددار کودکان فقیر در قاره سبز

  • 28 آبان 1400 - 11:06
ایتالیا رکورددار کودکان فقیر در قاره سبز
نتایج جدید‌ترین تحقیقات در ایتالیا نشان می‌دهد که آمار کودکان فقیر در این کشور رکورد تازه‌ای ثبت کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ سازمان «نجات کودکان» در ایتالیا در گزارشی اعلام کرد در حال حاضر در این کشور بیش از یک میلیون و سیصد هزار کودک در فقر مطلق زندگی می‌کنند که در ۱۵ سال گذشته بی سابقه است.
کلادیو تزئارو، رئیس سازمان «نجات کودکان» در ایتالیا  گفت: آمار‌های مربوط به افزایش شمار کودکانی که در ایتالیا در فقر مطلق زندگی می‌کنند نگران کننده است.

تعداد کودکان فقیر در جنوب ایتالیا در مقایسه با شمال بیشتر است. دولت باید برای پایان دادن به این بحران، اقدامات فوری را انجام دهد.
سازمان نجات کودکان در ایتالیا هشدار داد کرونا موجب تشدید نابرابری‌های اقتصادی و افزایش فقر و محرومیت‌های اجتماعی در میان کودکان شده است.
ویکی ده مارکی، یکی از تهیه کنندگان این گزارش گفت: همه گیری کرونا تاثیرات منفی شدیدی در کودکان داشته است. وخامت اوضاع اقتصادی خانواده‌ها به دلیل کرونا، موجب شده تا فقر با شدت بیشتری در جامعه فراگیرشود. در سال جاری، شمار کودکانی که در فقر مطلق هستند به شکل بی سابقه‌ای افزایش یافته و به بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسیده است.
این در حالی است که ایتالیا با جمعیتی حدود ۶۰ میلیون نفر سومین اقتصاد برتر منطقه مالی یورو محسوب می‌شود
مطالعات نشان می‌دهد، تعداد کودکان فقیر در ۱۵ سال گذشته در ایتالیا به سه برابر افزایش یافته است. بر اساس آمار‌های منتشر شده، در سال گذشته میلادی به علت همه گیری کرونا، ۲۰۰ هزار کودک دیگر به شمار کودکانی که در فقر مطلق در این کشور زندگی می‌کنند افزوده شده است.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب